mfnews.ir

انتشار: ۱۳:۲۲ - ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۶
کد خبر : ۱۰۲۴۲
تعداد بازدید: ۲۵۰۸
معاون بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان شمالی : قول مساعد افزایش سهمیه این استان برای ساخت مسکن خانوارهای روستایی دو معلول داده شده است.

به گزارش پایگاه خبری بنیاد مستضعفان علی روحانی چهارشنبه گذشته  در گفت و گو با ایرنا گفت: در سفر اخیر مدیرعامل انجمن خیرین مسکن ساز ایران  به صورت شفاهی قول گرفته ایم که 50 واحد مسکونی دیگر برای خانوارهای دو معلول در روستاهای این استان ساخته شود.

 

وی افزود: تاکنون 215 خانوار دو معلول در روستاهای استان مشمول استفاده از تسهیلات و کمک های بنیاد مستضعفان ، خیرین مسکن ساز ، بنیاد مسکن ، بهزیستی و  ...شناخته شده اند که از این میزان برای ساخت منزل 105 خانوار برنامه ریزی شده است.

 

وی خاطرنشان کرد: 105 خانوار مزبور به بانک ها معرفی شده و پرونده آنان منجر به انعقاد قرار داده شده است و تاکنون 80 واحد مسکونی تکمیل شده و مابقی نیز در دست اجرا است.

 

معاون بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان شمالی گفت: خانواده های دو معلول در روستاها برای ساخت هر واحد مسکونی 180 میلیون ریال اعتبار تسهیلاتی از محل طرح ویژه مسکن روستایی دریافت می کنند و علاوه بر آن 180 میلیون ریال نیز به صورت بلاعوض برای ساخت منزل آنها تزریق می شود.

وی تصریح کرد: پرداخت 100 میلیون ریال از این منابع توسط بنیاد مستضعفان تعهد شده و 60 میلیون ریال نیز از طرف بهزیستی تامین می شود.

روحانی اظهار کرد: از محل منابع حساب 100 امام(ره) نیز برای ساخت هر واحد مسکونی 20 میلیون ریال پرداخت می شود.

معاون بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان شمالی درباره تامین زمین ساخت مسکن خانوارهای دو معلول گفت: تاکنون مشکل تامین زمین حدود 30 مورد از این پروژه ها توسط این بنیاد حل شده است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدارترین ها