mfnews.ir

انتشار: ۱۴:۵۰ - ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۶
کد خبر : ۱۰۲۴۸
تعداد بازدید: ۲۶۵۱
با هدف اشتغال زایی و بهره وری از منابع انجام شد
با اجرای طرح 300 هکتاری توسعه باغات پسته در شرکت کشت و صنعت پیوند خاوران از زیر مجموعه های بنیاد مستضعفان سطوح باغات این شرکت در شرق کشور به 700 هکتار افزایش می یابد.

به گزارش پایگاه خبری بنیاد مستضعفان به نقل از ورابط عمومی شرکت مادر تخصصی کشاورزی و دامپروری بنیاد: سینا سرحدی مدیر عامل شرکت کشت و صنعت پیوند خاوران از افزایش سطوح باغات پسته این شرکت خبر داد و با اشاره به اینکه توسعه باغات پسته از سال 90 در این شرکت آغاز شده است. گفت : پیرو تلاش های صورت گرفته و برنامه ریزهای انجام شده در سال های اخیر در جهت تغییرالگو کاشت و با توجه به تصویب و ابلاغ طرح توسعه باغات پسته از سوی ستاد بنیاد ، سطوح باغات به 700 هکتار افزایش خواهد یافت.

 

وی در ادامه افزود: طرح مذکور در سطح 300 هکتار طی 3فاز در مزرعه  گیو از واحدهای تحت پوشش به اجرا در خواهد آمد.

طبق پیش بینی های صورت گرفته با اجرای این طرح و در بیشینه  ظرفیت تولیدی 552 تن پسته از سطوح 300 هکتار برداشت خواهد شد. اشتغال زایی ، استفاده بهینه از منابع آبی  و خاکی ، تولید محصولات با کیفیت سالم و توسعه اشتغال در این منطقه محروم ،افزایش فروش و درآمد از اهم نتایج  اجرای این طرح می باشد

 

گفتنی است  هم اکنون این مجموعه با دارابودن بیش از 400 هکتار باغات اصلاح شده  پسته بزرگترین باغدار استان در خراسان جنوبی می باشد. 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدارترین ها