mfnews.ir

انتشار: ۱۳:۵۰ - ۰۷ خرداد ۱۳۹۶
کد خبر : ۱۰۲۶۱
تعداد بازدید: ۳۱۰۹
باهدف حمایت ازخانواده های قلعه گنج صورت پذیرفت:
مراسم اهدای 220 گواهینامه دوره آموزشی قالی بافی در شهرستان قلعه گنج باحضور مهندس محمد سعیدی کیا جمعی از مسوولان و هنرآموزان فرش قلعه گنج برگزار شد .

به گزارش پایگاه خبری بنیاد مستضعفان مراسم اهدای 220 گواهینامه دوره آموزشی قالی بافی در شهرستان قلعه گنج  باحضور مهندس محمد سعیدی کیا ، میرزایی معاون اقتصادی استاندار کرمان ، ذاکری معاون مدیر عامل شرکت فرش ایران و عیدی فرماندار قلعه گنج و جمعی از هنرآموزان فرش قلعه گنج  برگزار شد .

 

 

خود باوری مردم  قلعه گنج

وحدت عیدی فرماندار قلعه گنج در این مراسم گفت شاید در مهر 93 کسی باور نمیکرد که قلعه گنج به جایی برسد که به عنوان پایلوت اقتصاد مقاومتی شناخته شود.وی افزود باعث افتخار است که مقام معظم رهبری دوالی سه بار نام قلعه گنج را به زبان اوردند. وی افزود در طی این مدت مردم قلعه گنج فعل خواستن را صرف کردند وبه خودباوری رسیدند

 

طراحی نقش فرش قلعه گنج

میرزایی مدیر کل اقتصادی استاندار کرمان در جمع قالیبافان قلعه گنج که در در سالن فرشبافی  برکزار شد گفت :توجه به مشاغل خانگی که می تواندبه عنوان برنامه اقتصاد مقاومتی استفاده شود.

وی از آمادگی همکاری استانداری با ستاد عتبات عالیات در زمینه طرح و نقش قالی وفرش قلعه گنج خبر داد و گفت مشابه این کار در شهرستان راور استان کرمان انجام شده .

مدیر کل اقتصادی استاندار کرمان  ضمن تشکر از مهندس محمد سعیدی کیا رئیس بنیاد مستضعفان گفت : تاکنون از 21معین اقتصادی در جهت مناطق هشت گانه استان مثل حمایت های بنیاد مستضعفان استفاده شده که امیدوارم در سراسر کشور سرایت کند.

 

آموزش 220 هنرمند قالی باف

آقای ذاکری معاون مدیر عامل شرکت فرش ایران نیز در این مراسم گزارش داد :  تاکنون 220 نفر از بانوان قلعه گنج آموزش داده شده است . وی افزود با آموزش بانوان برای هرکدام مواد اولیه با دار قالی در منزل توزیع می شود و قرار است درآینده کلیه آموزش دیدگان را در یک کارگاه تجمیع کنیم .

گفتنی است  بنیاد مستضعفان  به منظورحمایت از تولید کنندگان فرش تا کنون  همه فرش های بافته شده  آموزش دیدگان را با قیمت رقابتی خریداری  کرده است واین روند ادامه خواهد داشت.

 

درپایان این مراسم  به چهل نفر از بانوان آموزش دیده قالیبافی گواهینامه مهارت اهدا شد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدارترین ها