mfnews.ir

انتشار: ۱۵:۰۹ - ۱۰ خرداد ۱۳۹۶
کد خبر : ۱۰۲۶۸
تعداد بازدید: ۲۹۲۸
با تکمیل پروژه دامپروی 2500راسی بنیاد مستضعفان
تولید سالانه شیر خام استان کردستان به بیش از 226 هزار تن رسیده که برای استفاده از این ظرفیت اقتصادی 11 کارخانه فرآوری مواد لبنی در کردستان فعالیت می کند.

به گزارش پایگاه خبری بنیاد مستضعفان خالد جعفری، روز سه شنبه در آستانه 11 خرداد روز جهانی شیر در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به وضعیت پرورش گاو شیری و تولید شیر خام در استان افزود: هم اکنون 71 واحد صنعتی پرورش گاو شیری با ظرفیت 9 هزار و پنج راس و 636 واحد نیمه صنعتی فعال پرورش گاو شیری با ظرفیت چهار هزار و 987 راس فعال است.

 

به گفته وی، میزان تولید شیر خام استان در سال 95 به 226 هزار تن رسید که هم اکنون 12 کارخانه فرآوری مواد لبنی در سطح استان با ظرفیت اسمی 193 هزارتن در سال وجود دارد که از این تعداد 11 کارخانه با ظرفیت عملی 120 تن در هر روز در زمینه فرآوری مواد لبنی پاستوریزه فعالیت دارد.

 

جعفری گفت: هم اکنون برای رسیدن به ایجاد واحدهای صنعتی بزرگ گاوشیری در استان 2 واحد صنعتی بزرگ با ظرفیت سه هزار و 500 راس شامل یک واحد یک هزار راسی توسط بنیاد برکت و یک واحد 2 هزار و 500 راسی توسط بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی در مرحله بهره برداری است.

 

معاون تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی کردستان ادامه داد: گاوداری 2 هزار و 500 راسی بنیاد مستضعفان از 65 درصد پیشرفت فیزیکی برخوردار است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدارترین ها