mfnews.ir

انتشار: ۱۱:۴۵ - ۰۳ تير ۱۳۹۶
کد خبر : ۱۰۳۰۱
تعداد بازدید: ۲۴۹۵
رئیس شبکه بهداشت و درمان دیر استان بوشهر گفت: 150 سبد غذایی توسط واحد تغذیه مرکز بهداشت این شهرستان در بین مادران باردار و شیرده شهری و روستایی توزیع شد.

به گزارش پایگاه خبری بنیاد مستضعفان به نقل از پایگاه خبر بوشهر  ،عادل مقدس با اعلام خبر فوق توضیح داد: این شمار سبد غذایی مربوط به هدایای رهبر معظم انقلاب و در اجرای طرح حمایتی بنیاد مستضعفان  ویژه مادران باردار و شیرده بی بضاعت دارای سوء تغذیه است که با همکاری بنیاد علوی در روستاها و شهرهای این شهرستان توزیع شد.


وی گفت: با اجرای طرح توریع سبد غذایی بنیاد علوی در شهرستان دیر، همه مادران باردار دچار سوء تغذبه بهبود یافته‌اند.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر اظهارداشت: این سبدهای غذایی به مادرانی هدیه می‌شود که دارای کم‌خونی، وزن گیری نامطلوب و حاملگی‌های چند قلو هستند و آنهایی که وزنشان قبل از بارداری کمتر از 45 کیلوگرم است.

وی افزود: کارکنان خانه‌های بهداشت و پایگاه‌های سلامت، مادران واجد شرایط را شناسایی و به واحد بهبود تغذیه شبکه بهداشت و درمان شهرستان معرفی می‌کنند.

مقدس ادامه داد: آموزش، ارتقا کیفیت مراقبت مادران باردار ، شناسایی زود هنگام مادران مبتلا به سوء تغذیه و اجرای موفق طرح توزیع سبد غذایی بنیاد علوی نفش موثری در بهبود مادران باردار و شیرده دچار سوء تغذیه در شهرستان دیر داشته است.

وی اضافه کرد: این سبد غذایی شامل برنج، ماکارونی، عدس، پنیر، مرغ، خرما، روغن، نخود، لوبیا ، بلغور جو ، تن ماهی ، سوبا ، حلوا ارده و عسل است که ماهانه بین این مادران توزیع می‌شود.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدارترین ها