mfnews.ir

انتشار: ۱۱:۴۷ - ۰۳ تير ۱۳۹۶
کد خبر : ۱۰۳۰۲
تعداد بازدید: ۲۹۹۳
صرفه جویی دو میلیون دلاری با تلاش کارشناسان "حفاری شمال"
پروژه ساخت چهار دستگاه مادلاگینگ و یونیت بومی سازی شده نمودارگیری از گل حفاری با تلاش شبانه روزی متخصصان داخلی در مدیریت امور مهندسی شرکت حفاری شمال به بهره برداری رسید
پروژه ساخت چهار دستگاه مادلاگینگ و یونیت بومی سازی شده نمودارگیری از گل حفاری با تلاش شبانه روزی متخصصان داخلی در مدیریت امور مهندسی شرکت حفاری شمال و پس از انجام امور پژوهشی و تحقیقاتی مستمر به پایان رسید  و این یونیتها  پس از انجام مراحل مختلف تست در سرویس فعالیت عملیاتی این شرکت قرار گرفتند.

به گزارش پایگاه خبری بنیاد مستضعفان به نقل از روابط عمومی شرکت حفاری شمال _ عملیات طراحی سخت افزار و نرم افزار یونیت نمودارگیری از گل حفاری در شرکت حفاری شمال مدتی قبل  دنبال شد و نمونه صنعتی این دستگاه  با هزینه ای كمتر از یك سوم قیمت جهانی و با کیفیت برتر در داخل کشور ساخته شد که در حال حاضر چهار دستگاه مادلاگینگ بومی سازی شده نمودارگیری از گل حفاری بصورت online  بروی دستگاههای حفاری این شرکت در مناطق مختلف عملیاتی مشغول بکار میباشند و رضایت مهندسین ناظر وکارفرما را نیز برآورده كرده است.

بنابراین گزارش در بومی سازی این پروژه، علاوه بر كسب دانش فنی بالای ساخت تجهیزات نمودارگیری حفاری، صرفه جویی نزدیك به 2 میلیون دلاری برای میهن عزیزمان حاصل شده است.
 
یونیت نمودارگیری از گل حفاری یكی از مهمترین خدمات جانبی حفاری است كه در حین حفاری اكثر چاه های نفت و گاز مورد نیاز می باشد. پردازش های انجام شده توسط این یونیت بر روی داده های دریافتی توسط سنسورهای آن، اطلاعات ذیقیمتی به مهندسین حفاری و مخزن جهت مدیریت عملیات حفاری و بهره برداری از چاه می دهد. تا پیش از این، نمونه مشابه این یونیت با قیمتی بالغ بر چند صد  هزار دلار و با محدودیتهای فراوان از شركت های آلمانی و فرانسوی تهیه می شد.
بر پایه این گزارش، با توجه به محدودیت خرید برخی قطعات تخصصی صنعت حفاری؛ با تلاش های شبانه روزی صورت گرفته متخصصان داخلی در مدیریت امور مهندسی, ساخت 4 دستگاه یونیت نمودار گیری از گل حفاری در دستور كار قرار گرفت که نهایتا به بهره برداری رسید.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدارترین ها