mfnews.ir

انتشار: ۱۵:۲۸ - ۱۰ تير ۱۳۹۶
کد خبر : ۱۰۳۱۵
تعداد بازدید: ۲۴۹۵
رییس سازمان شیلات اعلام کرد:
معاون وزیر جهاد کشاورزی از اختصاص تسهیلات یارانه ای بنیاد مستضعفان برای افزایش تولیدخاویار و گوشت ماهیان خاویاری خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری بنیاد مستضعفان به نقل از ایانا ،معاون وزیر جهاد کشاورزی و رئیس سازمان شیلات ایران در بازدید از مراکز و مجتمع های پرورش ماهی آذربایجان غربی با اشاره به این که روند تولید محصولات شیلاتی با حمایت های دولت افزایشی بوده، تصریح کرد: یک میلیون و ۷۰ هزار تن انواع آبزیان سال گذشته در کشور تولید شد که نزدیک به ۴۵ درصد از این محصولات تولیدی از طریق آبزی پروری و بقیه حاصل صید و صیادی بوده است.

حسن صالحی با اشاره به این که طرح پرورش ماهی در قفس از برنامه های مصوب اقتصاد مقاومتی است، اظهار کرد: تولید ۲۰۰ هزارتن ماهی به شیوه پروررش در قفس در سال پایانی برنامه ششم توسعه هدف گذاری شده است.

معاون وزیر جهاد کشاورزی اضافه کرد: طرح توسعه آبزی پروری با توجه به شاخص های اشتغالزایی، تولید پروتئین،افزایش مصرف سرانه آبزیان و این که غذای سلامتی را در سفره مردم جای می دهد، از دیگر طرح های اقتصاد مقاومتی حوزه شیلات است.

 

صالحی در ادامه  از تولید بیش از ۳ تن خاویار پرورشی در سال جاری خبر داد و خاطر نشان کرد: با تفاهمی که با استانداران سه استان شمالی کشور و بنیاد مستضعفان انجام شده از طریق اختصاص تسهیلات یارانه ای توسط معاونت مناطق محروم ریاست جمهوری و بنیاد مستضعفان و همچنین کمک های فنی از سوی شیلات، برنامه ریزی شده تا پایان برنامه ششم توسعه ۱۰ تن خاویار و یک هزارتن گوشت ماهیان خاویاری تولید شود.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدارترین ها