mfnews.ir

انتشار: ۱۴:۵۱ - ۱۷ تير ۱۳۹۶
کد خبر : ۱۰۳۳۹
تعداد بازدید: ۲۵۷۶
مدیر کل آموزش و پرورش البرز اعلام کرد: 300 دانش آموز کمتر برخوردار این استان به اردوی ملی بنیاد علوی اعزام می شوند.

خسرو ساکی روز جمعه در گفت و گو یا ایرنا افزود: اولین گروه دانش آموزی البرز به این اردوی ملی اعزام شده است تا دانش آموزان دختر و پسر این استان در کنار سایر دانش آموزان کشور یک دوره خوب تفریحی ، ورزشی آموزشی ، فرهنگی و مهارتی را در اردوگاه تهران سپری کنند.

 

وی اظهار کرد :این اردوی علمی - معنوی بی تردید در تربیت و ساختن معنوی دانش آموزان از اهمیت بالایی برخوردار است.

وی با اشاره به اینکه در آموزش و پرورش، تربیت و پرورش معنوی دانش آموزان در مرحله نخست قرار دارد ، خاطر نشان کرد: در کنار پرورش ،آموزش است که مکمل پرورش گشته و جامعه را به سمت و سوی هدایت، تعلیم و تربیت اسلامی سوق می دهد.

وی بیان کرد: اردوهای علمی ، تفریحی و تربیتی، فرصتی است که دانش آموزان می توانند، با استقلال و نظام مندی آشنایی پیدا کنند و آن را سرلوحه زندگی خود قرار دهند زیرا در همین اردوها است که بسیاری از استعداد های نهفته دانش آموزان به فعلیت و منصه ظهور می رسد.

مدیر کل آموزش و پرورش البرز یاد آور شد: امیدواریم ضمن اختصاص دادن سهمیه های بیشتر اردویی به مناطق کم برخوردار بتوان گام بزرگی در شکوفایی استعدادهای فرزندان این مرزو بوم برداشت .

ساکی تصریح کرد: اردوی علمی – پرورشی بنیاد علوی هر ساله از سوی بنیاد علوی برای دانش آموزان بی بضاعت کشور برگزار می شود که نقش بسیار سازنده ای در تقویت بنیه علمی و اخلاقی دانش آموزان دارد.

وی یاد آور شد: اردوهای علوی معمولا به صورت هفتگی در منطقه خوش آب و هوای لواسانات تهران در مرکز اردوهای بنیاد علوی برگزار می شود که دانش آموزان در این اردوها بر اساس برنامه های مدون، با مباحث علمی،تفریحی و اخلاقی با حضور مربیان برجسته آشنا می شوند.

وی در ادامه خواستار افزایش سهمیه البرز در اعزام دانش آموزان بی بضاعت در اردوی بنیاد علوی شد و اضافه کرد: در مناطق کم برخوردار نواحی و مناطق هشت گانه آموزش و پرورش این استان دانش آموزان زیادی وجود دارند که نیاز به شرکت در این اردوی ملی دارند.

استان البرز 440 هزار دانش آموز دارد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدارترین ها