mfnews.ir

انتشار: ۱۲:۲۴ - ۱۹ تير ۱۳۹۶
کد خبر : ۱۰۳۴۸
تعداد بازدید: ۲۴۳۱
سرپرست شبکه بهداشت و درمان عسلویه:
سرپرست شبکه بهداشت و درمان عسلویه گفت: زنان باردار شهرستان عسلویه، از مـاه چهـارم بـارداری تا پـایان مـاه ششـم شیردهی، تحت پوشش طرح اهدای سبد غذایی بنیاد مستضعفان قرار می‌گیرند

به گزارش پایگاه خبری بنیاد مستضعفان به نقل ازخبرگزاری تسنیم ، جاسم زارعی   در نشست  بررسی ارائه خدمات برنامه‌های حمایتی و تخصیص سبدهای غذایی به مادران باردار این شهرستان با بیان اینکه توزیع سبدهای غذایی در چارچوب طرح امنیت غذایی زنان باردار و با مشارکت خیران اجرایی می‌شود اظهار داشت: براساس این طرح به هریک از زنان باردار نیازمند هر ماه یک سبد غذایی به مدت 12 ماه تحویل می‌شود .

 

وی با بیان اینکه این طرح در عسلویه با مشارکت بنیاد علوی از زیر مجموعه های بنیاد مستضعفان  اجرایی شده افزود: امسال مادر باردار شهرستان عسلویه با مشارکت موسسه بنیاد علوی و شبکه بهداشت و درمان عسلویه از خدمات برنامه‌های حمایتی و تخصیص سبدهای غذایی برخوردار شده‌اند.

 زارعی بیان کرد: نخستین مرحله ارائه سبد غذایی بنیاد علوی به مادران باردار، این سبد غذایی در بین 53 مـادر باردار و شیرده در شهرستان عسلویه، توزیع شد.

 سرپرست شبکه بهداشت و درمان عسلویه، هدف از توزیع سبد غذایی بنیاد علوی را، بهبود سلامت مادران دانست و گفت: این سبدهای غذایی، به مادرانی که دارای کم خونی، وزن نامطلوب، بارداری‌های چند قلو و وزن قبل از بارداری آنها، کمتر از  حد مطلوب باشد، اهدا می‌شود.

 

زارعی با بیان اینکه در این برنامه، زنان باردار حائز شرایط از ابتدای ماه چهارم حاملگی تا شش ماه پس از زایمان به مدت یکسال تحت پوشش قرار می‌گیرند گفت: زنان شیرده هدف، در حقیقت همان زنان شیردهی هستند که از دوران بارداری تحت پوشش برنامه قرارگرفته بودند تا اینکه از شیردهی موفقی برخوردار شوند.

 

سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان عسلویه بیان کرد: اجرای برنامه‌های حمایتی و تخصیص سبدهای غذایی به این گروه ازجمله اقداماتی است که می‌تواند آمار شیوع تولد نوزادان کم‌وزن را کاهش دهد.

 وی خاطر نشان کرد: از شاخص‌های انتخاب مادران باردار تحت پوشش برنامه می‌توان به نیازمند بودن مادر و نداشتن بیماری، دارا بودن یکی از شاخص‌های بهداشتی و تغذیه‌ای اشاره کرد.

 زارعی با بیان اینکه مادران واجد شرایط، از مـاه چهـارم بـارداری تا پـایان مـاه ششـم شیردهی، تحت پوشش این طـرح قرار می‌گیرند افزود: این سبد غذایی شامل بـرنـج، ماکارونی، کنسرو نخود فرنگی، لوبیا چیتی، پنیـر، سویا، مرغ، کنسرو تن مـاهی، عدس، خرما، روغن مـایع، عسل و شکر است.

 

 

 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدارترین ها