mfnews.ir

انتشار: ۱۴:۰۲ - ۲۴ تير ۱۳۹۶
کد خبر : ۱۰۳۵۵
تعداد بازدید: ۳۱۹۳
در مراسم بزرگداشت روز صنعت و معدن، از شرکت فولاد کاوه جنوب کیش به عنوان واحد نمونه صنعتی استان هرمزگان در سال ١٣٩٥ تجلیل شد.

به گزارش  پایگاه خبری بنیاد مستضعفان به نقل از  روابط عمومی فولاد کاوه جنوب کیش، درهمایش تجلیل از فعالان حوزه صنعت و معدن استان هرمزگان که با حضور و مشارکت حداکثری جامعه صنعت و معدن در سالن شهیدآوینی برگزار شد، شرکت فولاد کاوه جنوب کیش به عنوان واحد نمونه صنعتی معرفی و تجلیل شد.

در طي اين مراسم و به پاس تلاش های کارکنان این مجموعه، تندیس و لوح تقدیر صنعت‌گر نمونه سال، به مهندس علی دهاقین، مدیرعامل شرکت فولاد کاوه جنوب کیش اهدا شد.

 

آرامش خیال برای تولیدکنندگان

عضو کمیسیون انرژی در مجلس شورای اسلامی در مراسم تجلیل از صنعتگران و معدن کاران نمونه استان هرمزگان، با اعلام آمادگی خود برای حمایت از صنایع، تصریح کرد: گرامیداشت‌ها به مناسبت روزهای مختلف تنها ظاهری است و باید تمام تلاش خود را در جهت رفع موانع موجود بر تولید و اشتغال به کار ببندیم و علاوه بر گزارش عملکرد مشکلات را نیز بیان کنیم. احمد مرادی افزود: اگر قوانینی برای رفع موانع تولید وجود دارد مفاد اجرایی شدن این قوانین را باید انجام دهیم و خیال راحت برای تولیدکنندگان را به وجود آوریم و رضایت‌بخش‌های مختلف را کسب کنیم. وی ادامه داد: از خود متأثرم که در بدو ورود با دست‌نوشته‌هایی اعتراض کارکنان یکی از کارخانه‌های خوب هرمزگان که در سال گذشته به بازدید از آن رفته بودم و ایجاد اشتغال کرده بود مواجه شدم. مرادی بیان کرد: عدم توجه امثال ماها باعث این اتفاق‌ها شده است و باید نگاه اضافه کردن حتی یک شغل را داشته باشیم. وی خاطرنشان کرد: باید کشور را به‌سوی پیشرفت سوق دهیم و به آمار و ارقام دل‌خوش نباشیم و موضوع را در واقعیت جامعه و در اذعان عمومی ببینیم. عضو کمیسیون انرژی در مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: چرا نباید واقعیت‌ها را بسنجیم و اگر این مشکلات رفع شود هرروز تعطیلی یک کارخانه را نخواهیم دید و باید همه مسئولین با دیدن واقعیت‌ها تلاش کنند و باصداقت مشکلات جامعه را به مردم بگویند.وی اضافه کرد: هرمزگان یک استان اشتغال‌زا است و مقرون‌به‌صرفه بودن را برای بسیاری از تولیدات با سود خالص مناسب دارد و باید موانع دست‌وپا گیر را از بین برد.مرادی گفت: هرمزگان آماده به راه‌اندازی 4 کارخانه پتروشیمی بزرگ است و با آغاز به کار صنایع انرژی بر پارسیان می‌توان هزاران اشتغال را به وجود آورد که باید به این‌گونه طرح‌ها نگاه ویژه‌ای کرد.وی گفت: باید صنایع در شهرستان‌های دیگر هرمزگان راه‌اندازی شود که از جمله آن پروژه‌هایی در شرق استان در حال راه‌اندازی هستند که با افتتاح آن‌ها بسیاری از مشکلات اشتغال را می‌توان حل کرد.در ادامه نماینده مردم شرق هرمزگان در خانه ملت در این مراسم، افزود: با تقدیر از سازمان صنعت و معدن جهت انجام فعالیت‌های تأثیرگذار، در جمع صنعتگران نمی‌توان از صنعت گفت زیرا زیره به کرمان بردن است.

 

استفاده ازنیروهای بومی در صنایع

حجت‌الاسلام‌والمسلمین سیدمصطفی ذوالقدر با بیان اینکه از سال‌ها قبل کارخانه فولاد بنا بود با توجه به شرایط مناسب این استان در هرمزگان راه‌اندازی شود اما در اصفهان راه‌اندازی شد، تصریح کرد: بعدها به دلیل شرایط مناسب در هرمزگان نیز این صنعت راه‌اندازی شد.

 

 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: