mfnews.ir

انتشار: ۱۸:۳۸ - ۲۸ تير ۱۳۹۶
کد خبر : ۱۰۳۸۷
تعداد بازدید: ۲۵۸۴
معاون وزیر بهداشت:
علی صدرالسادات روز چهارشنبه در مراسم جشن بهره برداری از یکهزار و 400 تخت بیمارستانی در دانشگاه علوم پزشکی البرز افزود: این تخت ها در 570 بیمارستان کشور بهره برداری شده است.
علی صدرالسادات روز چهارشنبه در مراسم جشن بهره برداری از یکهزار و 400 تخت بیمارستانی در دانشگاه علوم پزشکی البرز افزود: این تخت ها در 570 بیمارستان کشور بهره برداری شده است. 
وی بیان داشت : دراین مدت 22 بیمارستان هر یک با ظرفیت بیش از 600 تخت بیمارستانی و 45 بیمارستان با ظرفیت بین 100 تا 200 تخت به بهره برداری رسید. 
معاون توسعه و مدیریت منابع وزارت بهداشت با بیان اینکه ارتقای شاخص تخت به نقطه ای مطلوب از جمله اهداف این وزارتخانه است گفت: با تکمیل طرح های نیمه تمام که گاه روند احداث آن 20 سال طول کشیده بود سبب بهبود شرایط حاکم شده است. 
وی با بیان اینکه با افزایش 25 درصد تخت های بیمارستانی در کشور به عدالت بیشتر درحوزه سلامت نزدیک شدیم، افزود: منابع این طرح با تدبیری از سوی مجلس شورای اسلامی تامین شد از طرفی نباید مساعدت خیرین را نادیده گرفت. 
وی با بیان اینکه می توان تا آخر شهریور ماه امسال 4 هزار تخت دیگر به آمار قبلی اضافه کرد، اظهار کرد: بنیاد مستضعفان، ستاد اجرایی فرمان امام، استانداری ها و خیرین در راستای رسیدن به این اهداف مساعدت ویژه ای داشته اند. 
صدرالسادات با بیان اینکه در استان البرز تعداد تخت فعال 2 هزار و 200 مورد می باشد که بیش از 800 هزار تخت از امار یاد شده فرسوده است، گفت: در قالب طرح تحول سلامت بسته هایی نظیر احداث و بهسازی اورژانس همچنین مراکز غربالگری در نظر گرفته شده است. 
معاون توسعه و مدیریت منابع وزارت بهداشت با تاکید بر اینکه 32 تخت زایمان در استان البرز بهسازی شده است، گفت: طرح احداث کلینیک های ویژه در دستور کار وزارت بهداشت قرار دارد، 296 هزار متر مربع؛ میزان مساحت کلینیک های ویژه احداث شده در کشور محسوب می شود. 
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدارترین ها