mfnews.ir

انتشار: ۱۶:۰۸ - ۰۴ مرداد ۱۳۹۶
کد خبر : ۱۰۴۰۲
تعداد بازدید: ۲۷۸۵
با حضور وزیر بهداشت صورت پذیرفت :
پس از هماهنگی های لازم بین مجموعه ارم سبز و اورژانس تهران 2مرادماه سال جاری مراسم رونمایی از 200 عدد موتورلانس پیشرفته در مجموعه ارم سبز برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری بنیاد مستضعفان به نقل از  روابط عمومی ارم سبز، در این مراسم که با حضور حسن قاضی زاده هاشمی،وزیر بهداشت و محمد آقا جانی معاون درمان ایشان در حضورجمعی از پرسنل اورژانس تهران برگزار شد، آقا جانی گفت؛در طرح تحول سلامت توجه ویژه ای به اورژانس پیش بیمارستانی و بیمارستانی شد و طی سه سال گذشته 125 بخش جدید اورژانس در بیمارستانها افتتاح و 2400 آمبولانس جدید به ناوگان اورژانس کشور اضافه شد در حالی که کل آمبولانس های کشور قبل از طرح تحول سلامت سه هزار آمبولانس بود.

 

وی افزود: علاوه بر توسعه و تجهیز آمبولانس زمینی، 32 پایگاه اورژانس هوایی نیز در کشور ایجاد شد و بزودی تعداد این پایگاه ها افزایش می یابد.

وی گفت: ورود 200 موتور آمبولانس به ناوگان اورژانس تهران باعث می شود که بتوانیم با سرعت بالاتر، هزینه کمتر و نیروی انسانی کمتر، خدمات بهتری را به مردم ارائه کنیم، بخصوص اینکه در 64 درصد مأموریت های اورژانس ( از مجموع 529 هزار مأموریت سالانه)، درمان در محل انجام می شود و نیازی به اعزام انتقال بیمار به بیمارستان وجود ندارد.

 اين موتورلانس ها، محصول شرکت هوندا  ژاپن و با حجم 300 سي سي است که بسيار پيشرفته و داراي سيستم ترمز ABS و EBD و تمام تجهيزات مورد نياز يک آمبولانس هستند.

 

موتورلانس ها قادرند در بزرگراهها ، اتوبانها، خيابان ها و کوچه هاي کم عرض تردد نمايند و قدرت مانور خوبي جهت حرکت در بين موانع ثابت و متحرک دارندوبهترين وسيله حضور عوامل مجرب اورژانس و تجهيزات ارزشمند آنها در کوتاهترين زمان ممکن بر بالين بيمار تا رسيدن آمبولانس هستند.

 

 

 

 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: