mfnews.ir

انتشار: ۱۵:۳۵ - ۰۷ مرداد ۱۳۹۶
کد خبر : ۱۰۴۰۴
تعداد بازدید: ۲۶۰۵
تقدیر حجت اسلام مرتضی ملکیان امام جمعه شاهین شهر از همکاری بنیاد مستضعفان و سایر نهاد ها برای ساخت 10مسجد جدید در شهر شاهین شهر اصفهان .

حجت الاسلام مرتضی ملکیان  اظهار کرد: شهر180 هزار نفری شاهین‌شهر، 41 مسجد فعال دارد، اما به دلایل درخواستهای  شهروندان و افزایش وسعت، این شهر به مساجد جدیدتر نیاز دارد.

 

وی افزود: این شهر، 15 سال پیش با 80 هزار جمعیت، فقط 11 مسجد داشت اما با مشارکت خیران، همکاری و همراهی فرماندار شهرستان شاهین‌شهر و میمه، شهردار و شورای اسلامی شاهین‌شهر، تعداد مساجد هم‌اینک به 41 مسجد رسیده است.

 

امام جمعه شاهین‌شهر خاطر نشان کرد: مقدمات ساخت 10 مسجد جدید با مشارکت هیأت‌های مذهبی و کمک‌های بنیاد مستضعفان، اداره راه و شهرسازی و شهرداری  در مناطق مسکونی جدید این شهر فراهم شده است.

 

وی از  نهاد ها  ، شهرداری و شورای اسلامی این شهر به خاطر کمک‌های سالیانه، بین 5 تا 9 میلیارد ریال، برای توسعه مساجد و افزایش کمی و کیفی برنامه‌های فرهنگی مساجد، قدردانی کرد.

 

ملکیان ادامه داد: نمازهای جماعت در 40 درصد مساجد در سه نوبت اقامه می‌شود؛ در 80 درصد مساجد، در دو نوبت ظهر و عصر و در تمامی مساجد نماز مغرب و عشاء اقامه می‌شود.  امام جمعه شاهین‌شهر در پایان ابراز داشت: امامان جماعت، کانون‌های مساجد 41گانه و پایگاه‌های بسیج، در استقبال روزافزون جوانان از برنامه‌های فرهنگی و مذهبی در مساجد، نقش مؤثر و موفقی داشته‌اند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: