mfnews.ir

انتشار: ۱۵:۵۷ - ۰۷ مرداد ۱۳۹۶
کد خبر : ۱۰۴۰۷
تعداد بازدید: ۳۱۰۳
نقش پر رنگ بنیاد مستضعفان در توسعه نصف جهان
در جلسه ای با حضور استاندار اصفهان و جمعی از مدیران شهری تفاهمنامه ی توسعه ی خط یک و خط سه مترو فیمابین شهرداری اصفهان و بنیاد مستضعفان به امضا رسید.

به گزارش پایگاه خبری بنیاد مستضعفان به نقل از روابط عمومی شرکت ونک پارک در جلسه ای باحضور مهندس سعید کیا رئیس بنیاد مستصعفان ، استاندار اصفهان دکتر زرگرپور، شهردار و رئیس شورای شهر اصفهان و مدیران ذیربط تفاهمنامه ای در خصوص عملیات اجرایی سازه تونل، پل و ایستگاه های توسعه ی خط یک از ایستگاه قدس تا مقابل دانشگاه صنعتی اصفهان به طول تقریبی  4.5 کیلومتر و احداث سازه تونل و ایستگاه های خط سه از میدان آزادی تا پایانه جنوب غرب اصفهان به طول ۸.۸ کیلومتر به امضا رسید.

 

اصفهان شهری ریل پایه  می شود

بنابراین گزارش علیرضا صلواتی معاون  حمل و نقل و ترافیک شهرداری اصفهان در باره نقش بنیاد مستضعفان در توسعه شهر اصفهان توضیح داد : خط یک قطار شهری یکی از خط های مهم قطار شهری و به عنوان ستون فقرات قطار شهری اصفهان است و  با تاکید بر اینکه  تفاهم نامه قطار شهری شهرک قدس تا میدان استقلال  به طول بیش از ۴ کیلومتر با بنیاد مستضعفان منعقد شد، اضافه کرد: در همین راستا خط یک قطار شهری از شهرک قدس تا میدان استقلال ادامه می یابد و از میدان قدس به شاهین شهر متصل می شود.

 

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری اصفهان خاطرنشان کرد: شهروندان بختیار دشت، سپاهان شهر، شاهین شهر و بهارستان نیز دیگر برای سفر به شهر اصفهان نیاز به خودرو شخصی ندارند و با استفاده از  قطار شهری می توانند ترافیک را کاهش داده و در زمان خود صرفه جویی کنند.

 

صلواتی عنوان کرد:‌ این پروژه در ادامه سیاست شهرهای ریل پایه توسط دولت و وزارت راه و شهرسازی دنبال می شود که جابجایی شهروندان شهرهای پیرامونی کلان شهرها از طریق ریل و قطار شهری انجام شود.

 

حمایت قاطع استانداری و شورای شهر  

استاندار اصفهان نیز در همین رابطه  به شرایط این تفاهم نامه اشاره و تصریح کرد: منابع مالی قراردادهای منعقده در خصوص خطوط و ایستگاه های فوق بصورت ۸۰ درصد غیرنقدی و ۲۰ درصد مابقی بصورت نقدی می باشد که جزئیات آن مشخص شده است.

 

رسول زرگرپور افزود: در قراردادهای صورت گرفته نماینده شهرداری، سازمان قطار شهری اصفهان و نماینده بنیاد مستضعفان شرکت های وابسته خواهند بود که توسط بنیاد مستضعفان جهت طی فرایندهای لازم برای انعقاد قرارداد معرفی خواهند شد.

مدیر ارشد استان خاطر نشان کرد: در این قرارداد عنوان شده است که به منظور تسریع در اخذ مجوز قراردادها، همکاری و اقدامات لازم توسط استانداری و شورای اسلامی شهر به عمل خواهد آمد.

 

 

 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدارترین ها