mfnews.ir

انتشار: ۱۵:۰۵ - ۱۰ مرداد ۱۳۹۶
کد خبر : ۱۰۴۲۷
تعداد بازدید: ۲۶۲۲
معاون اقتصادی و توسعه استانداری کرمانشاه گفت: بنیاد مستضعفان با مشارکت دانشگاه رازی در 110 هکتار از زمین های دانشکده کشاورزی گلخانه های مدرن ایجاد می کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور؛ روز گذشته استان کرمانشاه میزبان هیئتی از بنیاد مستضعفان به سرپرستی مهندس سعیدی کیا رئیس این مجموعه بود.

رضا رحیمی در گفتگو با خبرنگاران، بازدید و بررسی طرح های کشاورزی و صنعتی بنیاد مستضعفان در استان را از اهداف سفر این هیأت عنوان کرد و گفت: بنیاد مستضعفان اجرای طرح های بسیار خوبی را در استان عهده دار شده که تعدادی از آن ها همچون گاوداری کنگاور به اتمام رسیده است.

به ثمر رسیدن 1000 هکتار از باغات میوه قصرشیرین

وی افزود: این هیئت روز گذشته بازدیدی از مجموعه کشاورزی بنیاد مستضعفان در قصرشیرین داشت. 3 هزار هکتار از این طرح 4 هزار هکتاری به باغات مثمر اختصاص یافته که خوشبختانه بیش از یک هزار هکتار آن به حال به نتیجه رسیده است.

این مدیر ارشد اقتصادی استان ادامه داد: بعضی از این درختان مانند درختان انگور یاقوتی و نخل های خرما بعد از سه سال، اکنون به ثمردهی رسیده اند که به رونق اقتصادی منطقه کمک بسیاری می نماید.

وی ادامه داد: بانک سپه تأمین کننده منابع مالی این طرح است و تاکنون 150 میلیارد تومان از محل صندوق توسعه ملی با عاملیت این بانک به طرح مذکور اختصاص یافته است.

سد مخزنی قصرشیرین یک پروژه ماندگار

رحیمی در بخش دیگری از سخنانش اجرای سد مخزنی قصرشیرین را از کارهای ماندگار بنیاد مستضعفان در منطقه دانست و گفت: یک سد ذخیره ای 25 میلیون مترمکعبی توسط بنیاد در قصرشیرین ایجاد گردیده که پس از آبگیری هم اکنون از بیش از 14 میلیون مترمکعب آب ذخیره شده برخوردار است.

معاون استاندار بازدید از گاوداری 3 هزار رأسی ماهیدشت را یکی دیگر از برنامه های این هیئت عنوان کرد و گفت: بنیاد مستضعفان در حال اجرای یک مجموعه 3 هزار رأسی گاو شیری در ماهیدشت است که از اشتغال زایی بسیار خوبی برخوردار بوده و موجب رونق صنایع لبنی استان می شود.

این مدیر ارشد ادامه داد: اجرای این طرح نیازمند بیش از 62 میلیارد تومان سرمایه است که پرداخت 40 میلیارد تومان آن با عاملیت بانک کشاورزی از محل صندوق توسعه ملی مصوب شده است.

یک کارخانه قوطی سازی با تکنولوژی روز دنیا

 پروژه قوطی سازی در شهرک صنعتی بیستون یکی دیگر از پروژه های مورد بازدید در سفر کاری روز گذشته بود. معاون اقتصادی و توسعه منابع استانداری در این باره گفت: احداث سوله های این پروژه به اتمام رسیده و عملیات ساخت فوندانسیون برای استقرار ماشین آلات آغاز شده است.

وی یکی از ویژگی های ممتاز این کارخانه را برخورداری از ماشین آلان مدرن دانست و  و گفت: این مجموعه با استفاده از تکنولوژی روز دنیا به تولید قوطی های نوشابه و ماء الشعیر می پردازد.

وی افزود: این پروژه بیش از 160 نفر اشتغال زایی مستقیم دارد و امیدواریم طبق زمان بندی اعلام شده تا پایان آذرماه امسال به بهره برداری برسد.

احداث گلخانه های مدرن در کرمانشاه

 رضا رحیمی در بخش دیگری از سخنانش از احداث گلخانه های مدرن توسط بنیاد مستضعفان خبر داد و گفت: در نشست شب گذشته میان مدیریت ارشد استان و هیئت بنیاد مستضعفان، طرح احداث گلخانه های مدرن در کرمانشاه توسط بنیاد مورد توافق قرار گرفت.

 وی افزود: این پروژه با مشارکت بنیاد مستضعفان و دانشگاه رازی در 110 هکتار از زمین های متعلق به دانشکده کشاورزی اجرا می شود که منابع اعتباری آن از طریق بنیاد و بانک سپه تأمین می گردد.

 این مدیر ارشد ادامه داد: این طرح به دلیل دسترسی بسیار نزدیک به شهر کرمانشاه، فرودگاه و ایستگاه قطار از موقعیت بسیار ممتازی برخورداراست که با استفاده از این امتیاز می توان به راحتی محصولات تولیدی را به بازارهای هدف صادر کرد. همچنین این مجموعه می تواند زمینه اشتغال زایی بیشتر برای دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاهی استان را فراهم کند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: