mfnews.ir

انتشار: ۱۵:۰۰ - ۱۵ مرداد ۱۳۹۶
کد خبر : ۱۰۴۳۲
تعداد بازدید: ۲۴۰۲
رئیس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی گفت که از سه سال پیش تاکنون 45 هزار فقره سند بنیاد علوی در کشور به مردم واگذار شده است.

مهندس محمد سعیدی کیا عصر چهارشنبه گذشته در آئین واگذاری رایگان حدود یکهزار فقره اسناد املاک علوی به مردم مازندران در مسجد قائمیه روستای ' موسی آباد ' شهرستان نوشهر ، گفت :‌ نزدیک به 17 هزار فقره از این اسناد سال گذشته به صورت رایگان به متقاضیان واجد شرائط واگذار شد.

 

وی اسناد واگذار شده در مازندران را حدود 6 هزار و 300 فقره و زمین های واگذاری را 845 هزار متر مربع به ارزش 150 میلیارد تومان اعلام کرد.

 رییس بنیاد مستضعفان گفت که در سه ماه آینده نیز حدود یکهزار فقره سند املاک علوی طبق برنامه ریزی های انجام شده به مردم مازندران واگذار می شود که آمل یکی از این شهرستان ها خواهد شد.

 

پرداخت تسهیلات کم بهره اشتغال زایی

رئیس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی همچنین گفت که با امضای تفاهم نامه ای میان این بنیاد ، استانداری ها و بانک سینا برای اشتغال زایی در مناطق محروم ، هرسال به متقاضیان ساکن روستاها حدود 20 میلیارد تومان تسهیلات کم بهره پرداخت می شود.

وی با اظهار این که پرداخت این تسهیلات از سال گذشته آغاز شد ، سهم مازندران را از این منابع بانکی حدود 60 میلیارد تومان اعلام کرد و افزود که تاکنون حدود یک سوم آن پرداخت شده است .

سعیدی کیا اظهار داشت :‌ در حوزه طرح های اشتغالزایی نظیر پرورش ماهی در قفس های دریایی و یا دیگر فعالیت های اشتغالزایی ، متقاضیان می توانند با مراجعه به ادارات ذیربط از این نوع تسهیلات بهره مند شوند.

 

واگذاری یک هزار فقره سند مالکیت  

استاندار مازندران نیز گفت ‌: واگذاری یکهزار فقره اسناد املاک علوی رایگان به متقاضیان به ارزش حدود 39 میلیارد تومان در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال در نظام اسلامی است. ربیع فلاح افزود :‌ متاسفانه زمین های زیادی در این استان به صورت بلاتکلیف وجود داشت ولی در دوره های گذشته با همه پی گیری های انجام شده این مشکلات رفع نشده بود اما با تحولاتی که درحوزه مدیریتی بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی کشور شاهد بودیم از سه سال اخیر بخشی از دغدغه مردم این استان دراین حوزه حل شده است.

زمین های بنیاد علوی زمین هایی است که در دوره پهلوی اول و دوم از مالکان آن گرفته شده و به نام بنیاد پهلوی سند خورده بود. این زمین ها پس از انقلاب در اختیار بنیاد مستضعفان قرار گرفت و با تاسیس بنیاد علوی به این بنیاد رسید. بنیاد علوی آذر ماه سال 66 به عنوان یک شرکت و موسسه غیر تجاری ثبت شد و در سال 84 همزمان با تغییر مدیریت به عنوان بازوی بنیاد مستضعفان، فعالیت خود را در امور خیریه و عام المنفعه آغاز کرد.

بر اساس مقرراتی که در اواخر سال 91 مصوب شد ، اسناد بخشی از زمین های بنیاد علوی برای افرادی که زیر پوشش نهادهای حمایتی مانند کمیته امداد و بهزیستی هستند ، رایگان صادر می شود .

بر اساس این مقررات ، صدور سند برای واحدهای مسکونی این دسته از افراد در مناطق روستائی تا سقف 400 متر مربع و در مناطق شهری نیز تا سقف 250 مترمربع رایگان است.

همچنین صدور اسناد برای واحدهای تجاری روستائی و شهری تا سقف 25 مترمربع ، برای اراضی زراعی و باغی روستائی تا سقف 2 هزار و 500 متر مربع و زمین های زراعی و باغی شهری تا سقف یکهزار و 500 متر مربع و برای سایر کاربری ها تا سقف 100 مترمربع رایگان خواهد بود.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: