mfnews.ir

انتشار: ۱۵:۰۸ - ۱۷ مرداد ۱۳۹۶
کد خبر : ۱۰۴۴۰
تعداد بازدید: ۲۱۹۶
"محمد سعیدی کیا" ظهردیروز 16 مردادماه در جلسه هم اندیشی و انتقال تجارب مدیران معین های اقتصاد مقاومتی استان کرمان: اصل کاری که در شهرستان قلعه گنج انجام می شود، کار فرهنگی و اجتماعی است

"محمد سعیدی کیا" ظهردیروز  16 مردادماه در جلسه هم اندیشی و انتقال تجارب مدیران معین های اقتصاد مقاومتی استان کرمان با بیان اینکه اصل کاری که در شهرستان قلعه گنج انجام می شود، کار فرهنگی و اجتماعی است تصریح کرد: ما همواره به دنبال توانمندسازی مردم منطقه هستیم تا دریابند که می توانند خودشان را سرپا نگه دارند.

 

به زارش پایگاه خبری بنیاد مستضعفان به نقل از ایسنا وی با بیان اینکه توانمندسازی مردم قلعه گنج را در گذشته در شهرستان بم تمرین کرده بودیم اظهار کرد: متاسفانه در زلزله شهرستان بم 32 هزار نفر جان خودشون را از دست دادند و در همین راستا شورای راهبری را در این زمینه تشکیل داده و 32 مصوبه را اخذ کردیم.

 

سعیدی کیا با بیان اینکه در زلزله بم به دنبال آن بودیم که مردم محور کار باشند و کمیته فنی در این راستا تشکیل دادیم اظهار کرد: در شهرستان بم بنیاد مسکن، حتی یک خانه نساخت و همه را خود مردم با پیمانکار قرارداد بسته و تنها بنیاد مسکن بعنوان شاهد این قراردادها بود و در قلعه گنج نیز در همین راستا کار را دنبال می کنیم.

 

رییس بنیاد مستضعفان با بیان اینکه اصل کار و شعار کار ما در شهرستان قلعه گنج «با مردم و برای مردم» است اظهار کرد: دو مشاور برای اجرای طرح توسعه شهرستان قلعه گنج درنظر گرفته ایم تا بتوانیم توانمندسازی مردمی و بومی کردن اقتصاد را در این منطقه دنبال کنیم.

 

وی با اشاره به شبکه مدیریتی تعریف شده برای منطقه به اقدامات انجام شده در قلعه گنج اشاره و اظهار کرد: مشارکت بالای مردم در امر توسعه ای، تشکیل گروه های توسعه روستایی، راه اندازی صندوق خرد اشتغالی، اعطای وام  های اشتغالزایی از پول مردم، اعزام 22 تیم ورزشی به مسابقات کشور نروژ، راه اندازی چندین کارخانه، و ... از جمله اقداماتی است که در شهرستان قلعه گنج با مشکارکت مردم و هدایت بنیاد مستضعفان صورت گرفته است.

 

سعیدی کیا با اشاره به وجود 160 روستا در شهرستان قلعه گنج ادامه داد: 100 روستای این شهرستان تحت پوش صندوق های خرد روستایی قرار گرفته اند و مکانیزم کار در این صندوق های به گونه ای است که هر فرد قلعه گنجی بین 5 تا 20 هزار تومان در این صندوق ها واریز می کنند و هر کسی 10 برابر پول وام پرداختی خود، می تواند وام اشتغالزایی دریافت کند.

 

رییس بنیاد مستضعفان با بیان اینکه تاکنون یک میلیارد و 600 میلیون تومان پول به حساب های صندوق خرد روستایی از سوی مردم واریز شده است اظهار کرد: 3 میلیارد و 100 میلیون تومان تاکنون از سوی این صندوق ها وام به مردم منطقه اعطا شده است که حتی یک مورد تاخیر در بازپرداخت وام ها نداشته ایم.

 

وی با اشاره به وجود 5 دهستان در این منطقه ادامه داد:5 تعاونی نیز در این دهستان ها تاکنون تشکیل شده است که هدف از راه اندازی این تعاونی های، شناسایی مزیت های منطقه و در نتیجه بازاریابی تولیدات محلی این منطقه است.

 

سعیدی کیا به خروج بنیاد مستضعفان از منطقه قلعه گنج اشاره و ادامه داد: به دنبال آن هستیم که همه ساختارها زیربنایی را در منطقه شکل دهیم تا باتوانیم از منطقه خارج شویم.

 

وی با اشاره به تعریف 4 هدف، 9 راهبرد و 110 طرح و پروژه قابل اجرا در شهرستان قلعه گنج اظهار کرد: مطابق طرح جامعی در حال حرکت هستیم و باید ار استاندار کرمان و همدلی خوبی که بین مسئولین استان در جهت توسعه و پایداری استان کرمان وجود دارد تشکر کنیم و معتقدم که استان کرمان با چنین هدف و طرحی به توسعه پایدار و متناسب خواهد رسید.

 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: