mfnews.ir

انتشار: ۱۴:۵۵ - ۲۱ مرداد ۱۳۹۶
کد خبر : ۱۰۴۵۶
تعداد بازدید: ۲۶۳۶
استاندار گیلان خبر داد:
استاندار گیلان در جلسه عصر امروز تصریح کرد: با توجه به اقدامات مثبت و جدیت استان گیلان در حوزه پرورش ماهیان خاویاری، رئیس بنیاد مستضعفان سهم 5 میلیارد تومانی گیلان را به 20 میلیارد تومان افزایش داد

به گزارش ایسنا منطقه گیلان، دکتر محمدعلی نجفی در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی که در استاندار گیلان برگزار شد، با تاکید بر لزوم توجه به مقوله آبزیان و آبزی پروری در گیلان، اظهار کرد: خوشبختانه طی سال های اخیر به این حوزه پرداخته شده است، اما گیلان ظرفیت بیشتری دارد.

 

استاندار گیلان با بیان اینکه امروز ظرفیت دریا و شیلات بی نظیر است، افزود: ما متعهد به هدایت مردم هستیم تا ذائقه مصرف ماهی را حفظ و از فرآورده های غذایی دریایی به درستی استفاده کنند. صدا و سیما در راستای ترویج فرهنگ مصرف ماهی نقش مهمی دارد.

 

وی با اشاره به امضای تفاهم نامه همکاری گیلان با استان های مازندران و گلستان در سال گذشته، تصریح کرد: با توجه به اقدامات مثبت و جدیت استان گیلان در حوزه پرورش ماهیان خاویاری، رئیس بنیاد مستضعفان سهم 5 میلیارد تومانی گیلان را به 20 میلیارد تومان افزایش داد که بیش از سهم سایر استان هاست.

 

نجفی ضمن قدردانی از حضور دستگاه ها در ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان، گفت: سازمان حفاظت محیط زیست گیلان در زمینه پرورش ماهی در قفس پیشتاز بوده و لذا باید سرمایه گذار بخش خصوصی را به این بخش هدایت کنیم تا معطل نشود.

 

نماینده عالی دولت در گیلان بر ضرورت استفاده بیشتر از مزایای اقتصاد دریامحور تاکید کرد و گفت: فرهنگ سازی مصرف مواد غذایی دریایی و شیلاتی باید گسترش پیدا کند و آگاهی مردم نسبت به فواید مصرف آبزیان تقویت گردد.

 

وی با بیان اینکه در کارگروه رفع موانع تولید استان اقدامات بسیار مثبتی در حال انجام است، اضافه کرد: مصوبات جلسات ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی و کارگروه رفع موانع تولید باید تلفیق و موضوعات با جدیت بررسی شود.

 

نجفی از تصویب 8 طرح ماهیان خاویاری خبر داد و خاطرنشان کرد: امسال طرح های پرورش ماهی در قفس به ویژه ماهیان خاویاری را تقویت می کنیم.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: