mfnews.ir

انتشار: ۱۶:۳۷ - ۲۴ مرداد ۱۳۹۶
کد خبر : ۱۰۴۶۷
تعداد بازدید: ۲۴۴۲
فرماندار شهرستان ساوه : پرداخت تسهیلات کم بهره بنیاد مستضعفان با نرخ سود هشت درصد فرصتی در راستای توسعه اقتصاد روستایی و تقویت حوزه کسب و کار خرد است.

فرماندار شهرستان ساوه گفت: پرداخت تسهیلات کم بهره بنیاد مستضعفان با نرخ سود هشت درصد فرصتی در راستای توسعه اقتصاد روستایی و تقویت حوزه کسب و کار خرد است.

 

به گزارش پایگاه خبری بنیاد مستضعفان محمد بهاروند روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: دستگاه‌های اجرایی در ایجاد اشتغال و رونق تولید در روستاها تلاش مضاعفی را باید انجام دهند و موظف هستند تا را برای طرح‌های روستایی برای متقاضیان را به منظور ایجاد اشتغال با عاملیت بانک سینا با جدیت پی بگیرند.

 

وی گفت:دهیاران باید به کمک مردم فرصت‌ها و ظرفیت‌های روستایی را شناسایی و براساس آن زمینه ایجاد اشتغال و رونق تولید را فراهم کنند تا با استقرار واحدهای کوچک و متوسط در روستاها از مهاجرت به شهر جلوگیری شود.

 

فرماندار ساوه با تاکید بر اینکه مهمترین کار برای روستاها ایجاد اشتغال و کارآفرینی است، گفت: برای دستیابی به طرح توانمندسازی خانواده‌های روستایی، طرح‌های متقاضیان روستاها در اختیار هر بخش قرار دارد و پس از تائید و موافقت در کمیته اشتغال شهرستان به مرحله اجرا در می‌آید.

 

بهاروند بیان کرد: این کمیته در ساوه با تصویب چهار طرح که شامل سه طرح پرورش قارچ خوراکی و یک طرح پرورش ماهی سردآبی با سرمایه گذاری بالغ بر 20 میلیارد ریال و ایجاد اشتغال پایدار روستایی به تعداد 40 نفر، زمینه اجرای آن را فراهم کرده است.

 

وی، توانمندسازی روستائیان را گامی در زمینه تولید و رونق اشتغال دانست و تصریح کرد: توانمندسازی نیروی انسانی منجر به تقویت کارآفرینی شده و ضمن افزایش بهره‌وری، درآمد پایدار ایجاد خواهد کرد.

 

ساوه دومین قطب جمعیتی و صنعتی استان مرکزی پس از اراک است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: