mfnews.ir

انتشار: ۱۷:۱۴ - ۲۴ مرداد ۱۳۹۶
کد خبر : ۱۰۴۷۰
تعداد بازدید: ۲۴۰۷
محرومیت زدایی، دستیابی به توسعه پایدار روستایی، ایجاد اشتغال و حمایت از روستائیان از مهمترین اهدافی است که دولت یازدهم با همکاری همه نهاد ها و سازمان ها آغاز کرد.

محرومیت زدایی، دستیابی به توسعه پایدار روستایی، ایجاد اشتغال و حمایت از روستائیان از مهمترین اهدافی است که دولت یازدهم با همکاری همه نهاد ها و سازمان ها  آغاز کرد تا امید محرومان به ماندن در روستاها و بازگشت از شهرها زنده شود.

 

به گزارش  پایگاه خبری بنیاد مستضعفان به نقل از ایرنا  مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری یزد در تشریح بخش هایی از این فعالیت ها با بیان اینکه مهاجرت روستائیان یکی از چالش های مهم بوده که علت عمده آن کمبود اشتغال پایدار در روستاهاست گفت: در همین خصوص طرح های خوبی در دولت تدبیر و امید هدف گذاری و برنامه ریزی شد که بخش عمده آن با تسهیلات اشتغالزایی انجام شده است.

 

مدیرکل امور روستایی استاندار یزد ادامه داد: در سال 93 با برنامه ریزی های منسجم و ویژه مناطق روستایی و همکاری سیستم بانکی و از منابع داخلی آنها به جای تکلیفی شدن، طرح های مطلوبی ارائه شد و استان یزد نیز از این لحاظ جایگاه خوبی در کشور کسب کرد.

یارمند با بیان اینکه این تسهیلات از منابع داخلی بانک های سینا ، پست بانک و صندوق توسعه ملی و صندوق کارآفرینی امید تامین می شود افزود: در این بخش در صندوق کارآفرینی امید 38 طرح در جلسات استانی به تصویب رسید که 10 طرح آن در تهران مصوب شد.

وی اضافه کرد: 9 طرح از این تعداد، مشارکتی و یک طرح غیرمشارکتی است که 2 طرح آن آغاز شده ضمن آنکه طرح غیرمشارکتی از 40میلیارد ریال محل تسهیلات چهار درصد و اشتغالزایی 150 نفر در یکی از مناطق روستایی استفاده کرده است.

این مسئول دومین طرح را طرح تولیدی مشارکتی اشتغالزا با مشارکت 180 خانوار در بخش آسفیچ اعلام کرد و گفت: این طرح با سرمایه گذاری 14 میلیارد ریال تسهیلات کم بهره با نرخ سود چهار درصد و اشتغالزایی بیش از 20 نفر در حال ساخت است که می تواند الگویی موفق برای سایر مناطق باشد.

 

مدیرکل امور روستایی استانداری یزد درباره دیگر تسهیلات پرداخت شده هم گفت:  با اجرای طرح محرومت زدایی بنیاد مستضعفان در کشور توسط بانک سینا تاکنون بیش از 170 میلیارد ریال طرح مصوب شده که در حال پرداخت است.

یارمند درباره تسهیلات ارائه شده از سوی سایر بانک ها هم اظهار کرد: در پست بانک حدود 22میلیارد ریال تسهیلات اشتغالزا به دهیاری ها در قالب 10طرح و 17.5 میلیارد ریال هم در روستاهای بخش های محروم استان در قالب تسهیلات سرمایه در گردش در قالب 11 طرح از سوی این بانک پرداخت شده است.

استان یزد حدود سه هزار روستا و آبادی دارد که یکهزار و 194 روستای آن دارای سکنه است و جمعیتی بالغ بر 270 هزار نفر را در دل خود جای داده است.

 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: