mfnews.ir

انتشار: ۱۵:۲۵ - ۰۶ شهريور ۱۳۹۶
کد خبر : ۱۰۵۰۳
تعداد بازدید: ۲۱۸۲
توزیع سه هزار و 900 سبد غذایی حمایتی ویژه مادران باردار و شیرده با همکاری بنیاد علوی از دیروز یکشنبه5 شهریورماه به مدت سه روز در منطقه سیستان آغاز شد.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زابل گفت: توزیع سه هزار و 900 سبد غذایی حمایتی ویژه مادران باردار و شیرده با همکاری بنیاد علوی از دیروز یکشنبه5 شهریورماه  به مدت سه روز در منطقه سیستان آغاز شد.

 

به گزارش پایگاه خبری بنیاد مستضعفان دکتر جواد اکبری زاده در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این سبد غذایی شامل برنج، مرغ ، پنیر، ماکارونی، نخود، لوبیا چیتی، لوبیا قرمز، لپه، عدس، بلغور جو، سویا، خرما و روغن است.

 

وی ادامه داد: این سبد غذایی میان مادران روستایی با مشکلات تغذیه ای شامل کم ‌خونی، وزن گیری نامطلوب، داشتن وزن کمتر 45 کیلوگرم قبل از بارداری و همچنین حاملگی‌های چند قلو اهدا می شود.

 

وی بیان کرد: این مادران از طریق پایگاههای سلامت و مراکز جامع سلامت شناسایی و آموزش های لازم در خصوص تغذیه سالم در دوران بارداری و شیردهی به آنان ارائه و سپس به واحد بهبود تغذیه جامعه معرفی می شوند.

 

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی زابل گفت: در منطقه سیستان سه هزار و 900 زن باردار و شیرده با همکاری بنیاد علوی  از زیر مجموعه های بنیاد مستضعفان در اجرای یک طرح حمایتی سبد غذایی دریافت می کنند که ارزش این سبدها بیش از 10 میلیارد ریال است.

 

بنابراین گزارش  منطقه سیستان با پنج شهرستان زابل، زهک، هامون، هیرمند و نیمروز در شمال سیستان و بلوچستان واقع شده است.

 

گفتنی است استان سیستان و بلوچستان با توجه به گستردگی و داشتن بیش از هزار و 100 کیلومتر مرز خشکی با 2 کشور همسایه و 310 کیلومتر مرز دریایی در حوزه بهداشت و درمان به سه بخش تقسیم شده که شهرستان های شمالی شامل زابل، هیرمند، زهک، هامون و نیمروز زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی زابل و شهرستان های زاهدان، میرجاوه، خاش، سراوان، سیب و سوران، مهرستان، چابهار و کنارک زیر نظر دانشگاه علوم پزشکی زاهدان و شهرستان های ایرانشهر، سرباز، نیکشهر، دلگان، فنوج و قصرقند زیر پوشش دانشکده علوم پزشکی ایرانشهر قرار دارد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: