mfnews.ir

انتشار: ۱۲:۱۲ - ۰۷ شهريور ۱۳۹۶
کد خبر : ۱۰۵۰۸
تعداد بازدید: ۲۲۵۷
رضایت استاندار کرمانشاه از نتایج اجرای یک پروژه منطقه ای
استاندار کرمانشاه گفت : واگذاری اراضی به کشت و صنعت بنیاد مستضعفان نتیجه خوبی برای استان داشته و زمینه اشتغالزایی 400 نفر را فراهم کرده است .

به گزارش  پایگاه خبری بنیاد مستضعفان به نقل از ایسنا منطقه کرمانشاه، اسدلله رازانی در کارگروه آب و کشاورزی استان  با حضور رییس سازمان محیط زیست در محل استانداری کرمانشاه برگزار شد، با بیان اینکه به زودی آب سامانه گرمسیری وارد شهرستان‌های گیلانغرب، قصرشیرین و سرپل‌ذهاب می‌شود، گفت: این پروژه مهم و سرنوشت‌سازی است و امید داریم آینده خوبی را برای منطقه رقم بزند.

 

وی افزود: بخشی از این آب قرار است صرف تقویت آبرسانی به اراضی دارای مالک شود، اما بخشی از آن نیز به اراضی ملی و منابع طبیعی اختصاص خواهد یافت.

 رازانی تصریح کرد: تاکنون آب رسانی به 10 هزار هکتار از اراضی ملی با استفاده از  آب این سامانه تعیین تکلیف شده و درصددیم تا نظام بهره‌برداری جدیدی برای این اراضی تعریف کنیم.

 

وی با اشاره به ارزش بالای آب سامانه گرمسیری، گفت: باید از این فرصت تکرارناپذیر به بهترین وجه استفاده کنیم و در همین راستا تلاش داریم با تدوین نظام بهره‌برداری، بیشترین بهره وری را از اراضی تحت پوشش این سامانه داشته باشیم.

 

استاندار کرمانشاه با بیان اینکه واگذاری اراضی به تعاونی‌ها و تشکل‌های صنفی تجربه خوبی نداشته، گفت: از طرفی واگذاری اراضی به کشت و صنعت بنیاد مستضعفان نتیجه خوبی برای استان داشته و زمینه اشتغالزایی 400 نفر را فراهم کرده است و با توجه به این دو تجربه در این زمینه نیازمند دریافت مشاوره هستیم.

 

رازانی ابراز امیدواری کرد: با مشاوره مسئولین استانی و کشوری مربوطه بتوان نظام بهره وری مطلوبی را برای استفاده هرچه بهتر از آب سامانه گرمسیری در 10 هزار هکتار از اراضی ملی استان تدوین کرد.

 

شهبازی رییس جهاد کشاورزی استان کرمانشاه نیز با بیان اینکه عمده کشاورزان استان سنتی کار می‌کنند، گفت: جهت بهره وری بهتر از اراضی تحت پوشش سامانه گرمسیری تلاش داریم تا تشکل‌هایی تشکیل شود.

 وی افزود: این تشکل‌ها باید بتوانند در کنار افزایش بهره وری، برای بازاریابی و فروش و صادرات محصولات کشاورزی تولیدی نیز اقدام کنند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدارترین ها