mfnews.ir

انتشار: ۱۴:۵۱ - ۰۸ شهريور ۱۳۹۶
کد خبر : ۱۰۵۱۴
تعداد بازدید: ۲۸۹۹
اتخاذ راهبرد موثر سیمان تهران برای تولید پاک
شرکت سیمان تهران با هدف کاهش چشمگیر و کنترل انتشار گردوغبار واحد تولیدی 6 (4000 تنی) خود اقدام به اجرای پروژه بزرگ زیست محیطی تبدیل دو دستگاه الکتروفیلتر به بگ هاوس می کند.

به گزارش پایگاه خبری بنیاد مستضعفان به نقل از روابط عمومی سیمان تهران مهندس مجیدپور در مراسم تنفیذ قرارداد تبدیل دو دستگاه الکتروفیلتر به بگ هاوس ضمن بیان مطلب فوق این پروژه را دارای اهمیت ملی دانست و آن را الگویی برای سایر صنایع برشمرد.

 

مدیرعامل سیمان تهران، شرکت مجری این پروژه  متشکل از کنسرسیوم ایرانی،خارجی را دارای سابقه درخشان در انجام پروژه های مختلف صنعتی دانست و ابراز امیدواری کرد این پروژه نیز به بهترین شکل ممکن انجام پذیرد.

 

وی در ادامه افزود: تمام سعی و تلاش این واحد صنعتی بر این است که با قدم های پیوسته و روشن به سوی چشم انداز خود که همان حذف و به حداقل رساندن تمامی مخاطرات و آثار سوء آن بر افراد، محیط زیست و تأسیسات می باشد، گام بردارد. در این راستا این شرکت امیدوار است با تعریف و اجرای    پروژه های مختلف و بالابردن سطح آگاهی های زیست محیطی در سطوح مختلف سازمانی و مشارکت مؤثر          نیروی انسانی شاغل به مرحله ای برسد که محیط زیست در تمامی فعالیت های شرکت یکپارچه و نهادینه شود و سازمان محیط زیست از شرکت سیمان تهران به عنوان الگویی در صنایع یاد کند .

 

بنابر این گزارش  مدیر مجتمع سیمان تهران نیز ضمن ابراز خرسندی از انعقاد این قرارداد اظهار داشت این شرکت در شرایط سخت رکود اقتصادی، در راستای توسعه و رونق اقتصادی و حفظ اشتغال فعالیت داشته و خود را ملزم به اجرای دستورالعمل ها و استانداردهای زیست محیطی می داند. مهندس سارانی افزود: شرکت سیمان تهران در راستای همراهی و همسویی با اهداف سازمان محیط زیست همواره سعی و تلاش نموده است، حتی المقدور بدون وجود مغایرت در کلیه پارامترهای زیست محیطی با شاخص های مورد تأکید آن سازمان، فعالیت کند.

 

در ادامه این مراسم مدیر اجرایی این پروژه آقای مهندس امینی یکتا، نصب، اجرا و راه اندازی پروژه را در کوتاه ترین زمان ممکن از اولویت های شرکت سیمان تهران دانسته و درنظر گرفتن مشوق های مالی برای پیمانکار، در صورت انجام به موقع مفاد این قرارداد را در راستای تحقق این امر و به حداقل رساندن مدت زمان اجرای پروژه دانست.

 گفتنی است اگرچه بر اساس نتایج اندازه گیری های آزمایشگاه معتمد محیط زیست در حال حاضر غبار خروجی کوره واحد 6 زیر حد استاندارد مصوب است ،اما پروژه کاهش میزان گردو غبار  دو دستگاه الکتروفیلتر موجود در کوره و آسیاب مواد  واحد 6 مجتمع صنعتی سیمان تهران واقع در غنی آباد شهرری با هزینه ای بالغ بر یکصد میلیارد ریال با هدف کاهش میزان گردوغبار به کمتر از mg/Nm3 10 در ظرفیت تولید 4هزار تن کلینکر در روز در کلیه شرایط مختلف بهره برداری شامل آسیاب مواد روشن و خاموش اجرا می شود.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: