mfnews.ir

انتشار: ۱۵:۱۰ - ۰۸ شهريور ۱۳۹۶
کد خبر : ۱۰۵۱۷
تعداد بازدید: ۲۱۱۵
بسته غذایی با درنظر گرفتن استاندارد های پروتینی و ویتامین مانند برنج، لوبیا، عدس، گوشت مرغ، نخود، لپه، ماکارونی، خرما، پنیر و روغن در بین زنان باردار مشمول طرح حمایتی بنیاد مستضعفان شهرستان میناب توزیع می شود.

به گزارش  پایگاه خبری بنیاد مستضعفان به نقل از شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ دکتر محمدرضا حسینی؛ مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان میناب از توزیع ۵۱۰ سبد غذایی در بین مادران باردار در این شهرستان خبر داد.

 

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان میناب گفت: در راستای اجرای طرح حمایتی بنیاد مستضعفان و با هدف پیشبرد سلامت مادر و نوزاد، توزیع سبد غذایی بین مادران باردار و شیرده مناطق مختلف شهری و روستایی شامل ۱۱ مرکز بهداشتی درمانی روستایی و تشکیل ۲ پایگاه سلامت در اطراف شهر میناب با مشارکت بنیاد علوی یکی از زیر مجموعه های بنیاد مستضعفان  و معاونت بهداشتی وزارت بهداشت و درمان انجام می شود.

وی در ادامه اظهار داشت: خانم های باردار دارای BMI کمتر از هجده و نیم در شروع بارداری، وزن کمتر از ۴۵ کیلوگرم در قبل از بارداری و هموگلوبین کمتر از ۱۱ گرم در دسی لیتر می باشند. مواردی که شامل چندقلویی هاهم می شود و وزن گیری نامطلوب در دوران بارداری بر اساس جدول میزان افزایش وزن بر حسب BMI سنجیده می شود، مشمول طرح حمایتی دریافت سبد غذایی رایگان هستند.

 خانم مهرنوش عباس نیا؛ مسئول واحد سلامت خانواده در این شهرستان نیز در پایان افزود: خانم های باردار از شروع بارداری تا ۶ ماه بعد از بارداری سبد کالایی دریافت خواهند کرد. در این طرح، مادران باردار توسط ماماهای شاغل در مراکز روستایی و خانه های بهداشت شناسایی و برای دریافت سبد کالا به مراکز بهداشت این شهرستان معرفی می شوند.

 وی خاطر نشان کرد: در اجرای این طرح، توزیع سبد غذایی در مرکز بهداشتی این شهرستان بین ۵۱۰ خانوار واجد شرایط طی ۲ روز به صورت فشرده عملیاتی شده که سبدهای حمایتی حاوی ۱۵ قلم مواد غذایی شامل برنج، لوبیا، عدس، گوشت مرغ، نخود، لپه، ماکارونی، خرما، پنیر و روغن می باشد.

 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: