mfnews.ir

انتشار: ۱۳:۵۰ - ۱۲ شهريور ۱۳۹۶
کد خبر : ۱۰۵۳۰
تعداد بازدید: ۳۷۳۳
پلنگ نر ایرانی مهاجر ازباغ وحش شهر لیسبون کشور پرتغال به باغ وحش ارم در تهران بازگشت

به گزارش پایگاه خبری بنیاد مستضعفان به نقل  از روابط عمومی ارم سبز پس از رایزنی های انجام شده بین باغ وحش ارم سبز با باغ وحش لیسبون یک قلاده پلنگ نر ایرانی برای جفت گیری با پلنگ ماده باغ وحش ارم با استقبال دوستداران حیات وحش وارد این باغ وحش شد.

 

پرویز قندالی مدیر باغ وحش ارم  در همین رابطه گفت؛ پس از 4 سال تلاش توانستیم استانداردهای بین المللی نگهداری پلنگ ایرانی را بدست آوریم . به این ترتیب توانستیم استانداردهای اروپایی EEP را برای پلنگ ایرانی کسب کنیم و همکنون پلنگ‌های ایرانی باغ وحش تهران عضو EEP هستند. بر این اساس یک پلنگ ایرانی هم به تهران ارسال شد و ما اکنون علاوه بر پلنگ ماده حاضر در باغ وحش که ژن آن بدلیل اینکه  مستقیما از طبیعت آمده بسیار با ارزش است ،یک پلنگ نر ایرانی تازه داریم که دارای بهترین ژن موجود در EEP می باشدوژن آن می تواند به جمعیت پلنگ های ایرانی که در باغ وحش ها داریم کمک کند.

 

وی گفت؛با توجه به دشواری جفت گیری این گونه در اسارت در آینده با آشنایی 2 پلنگ طی مراحل خاص امید است بتوانیم در فصل زمستان شاهد جفت گیری این 2 پلنگ باشیم.

قندالی در مورد ورود شیر ایرانی به باغ وحش ارم گفت؛ جایگاه استاندارد شیر ایرانی در باغ وحش ارم ساخته شده است و با تایید EEP طی چند ماه آینده این گونه نیز پس از حدود یک قرن به کشورمان بازمیگردد.

وی در انتها در مورد برنامه های آتی باغ وحش ارم گفت؛ پس از ورود شیر ایرانی به باغ وحش بدنبال ساخت جایگاه و انتقال زرافه برای اولین بار به ایران و در باغ وحش ارم  هستیم.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدارترین ها