mfnews.ir

انتشار: ۱۵:۱۷ - ۱۹ شهريور ۱۳۹۶
کد خبر : ۱۰۵۴۹
تعداد بازدید: ۲۰۱۱
با انتشار پیامی به مناسبت اجرای طرح پایلوت اقتصاد مقاومتی
فرماندار لنده در کمپین خروج ازبن بست فضای مجازی این شهرستان فواید طرح پایلوت اقتصادمقاومتی با کارفرمای بنیادعلوی از زیر مجموعه های بنیاد مستضعفان را تشریح کرد.

به گزارش پایگاه خبری بنیاد مستضعفان به نقل از  تابناک کهگیلویه وبویر احمد در این پرسش و پاسخ مجازی چندی از نخبگان حاضر در این گروه شهرستان از موانع پیش رو از جمله آگاه سازی مردمی ، نقشه راه و چگونگی سرمایه‌گذاری بنیاد علوی در شهرستان سوال کردن فرماندارضمن پاسخ به سولات مطرح شده به چگونگی اجرای طرح وفوائدآن درراستای توسعه و خروج از بن بست اقتصادی شهرستان پرداخت.

 

فرماندار لنده در ادامه با ارائه پیامی رسما حضور بنیاد  مستضعفان در لنده را نوید روزهای خوش  و خواستار حمایت همه جانبه نخبگان و مردم شد.

متن پیام او به شرح زیر است :

بسم الله الرحمن الرحیم

هُوَ أَنشأَکُم مِّنَ الاَرْضِ وَ استَعْمَرَکمْ فِیهَا …

وخداوند زمین را آفرید و شما را مسول آباد کردن آن قرار داد..(هود ۶۱)

مردم فهیم و قدر شناس شهرستان لنده

ضمن تبریک "سالروز زیباترین مراسم معارفه دنیا در غدیر خم امام عدالت و آزادی ،ایمان و آگاهی انسان مافوق، حضرت علی (ع)” لازم است مواردی را به اطلاع برسانیم:

_در ادامه بحث خروج شهرستان از توسعه نیافتگی و انتخاب شهرستان به عنوان "پایلوت اقتصاد مقاومتی” روز سه شنبه هفته جاری با حضور معاونت هماهنگی وامور اقتصادی استانداری و دکتر نوروزی ریس سازمان مدیریت و برنامه استان با مدیریت "بنیاد علوی” که ازبنیادهای زیر مجموعه بنیاد مستضعفان هستند و از این به بعد کارفرمای طرح پایلوت شهرستان خواهند بود در تهران جلسه ای داشتیم وتصمیماتی به شرح ذیل اتخاذ گردید:

 

۱- مدیریت طرح "پایلوت” جناب دکتر شهریور از مدیران با تجربه و کاربلد به نمایندگی بنیاد ماموریت هماهنگی و اجرای طرح را تا به نتیجه رسیدن بر عهده گرفتند (مدت ۴ سال).

 

۲- در دو هفته آینده جلسه ای با حضور استاندار محترم و مدیران کل دستگاههای پای کار برای ارایه نقشه راه تشکیل خواهند داد.

 

۳- زمینی به مساحت ۱۰۰۰ متر برای احداث سایت نمایندگی هلدینگها و سالن جلسات آماده شده که از مهرماه انشاءالله عملیاتی خواهد شد.

 

۴- سفربرخی مدیران شهرستانی و استانی به قلع گنج کرمان که محرومترین شهرستان بوده و ۵ سال پیش توسط بنیاد علوی به عنوان پایلوت کارشده و هم اینک به توسعه رسیده و استفاده از تجربیات آنها ، لذا از نخبگان و افراد خلاق دعوت تا با ارایه طرحهایی که می توانند با سرمایه گذاری بنیاد موجب تحول در عرصه اشتغال و درآمدزایی شهرستان شده به دبیرخانه فرمانداری تحویل دهند.

بنیاد هیچ محدودیتی در اعتبار ندارد وتا صدهها میلیارد تومان در طرحهایی که به اقتصاد شهرستان کمک می نماید .

"در زمینه های گوناگون از جمله”

– ورزش و حمایت از ورزشکاران وقهرمانان شهرستان

– آموزش وپرورش ووحمایت از معلمان خلاق و دانش آموزان برتر

– بهداشت وحمایت از طرحهای بهداشتی وپزشکی

– گیاهان دارویی و مرکز دانش بنیان

– صنایع دستی و میراث فرهنگی

– طرحهای کشاورزی و صنایع تبدیلی

– طرحهای دامداری و صنایع تبدیلی

– معادن ازرجمله معدن فسفات قیام و معدن گچ و دیگر معادن

– زیبا سازی روستاها و ساخت خانه های روستایی با سنگ چینی قدیمی که موجب جلب گردشگران شود.

و طرحها و ایده های خلاقانه شما که با استقرار مهندسین مشاور، مطالعه و اعتبار سنجی و به مرحله اجرا درخواهد آمد.

در پایان از همه دلسوزان و کسانی که دل در گروی توسعه شهرستان دارند خواهان مشارکت و آمادگی ذهنی و فرهنگی مردم، برای این کار مهم داریم.

دست در دست هم دهیم به مهر و شهرستان خویش را کنیم آباد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدارترین ها