mfnews.ir

انتشار: ۱۵:۲۸ - ۱۹ شهريور ۱۳۹۶
کد خبر : ۱۰۵۵۰
تعداد بازدید: ۲۲۰۷
معاون استاندار خبر داد:
معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی و امور اقتصادی استاندار کهگیلویه و بویراحمد از امضای تفاهم نامه با بنیاد مستضعفان کشور برای کاهش 5 درصدی نرخ بیکاری استان طی سه سال خبر داد .

 دوازدهمین جشنواره تجلیل از تعاونی های برتر استان کهگیلویه و بویراحمد به همت اتاق تعاون و اداره کل تعاو، کار و رفاه اجتماعی استان با حضور معاون توسعه مدیریت و اقتصادی استاندار کهگیلویه و بویراحمد، مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی، رئیس اتاق تعاون استان، روسای بانک های توسعه تعاون و کارآفرینی امید و جمعی مدیران تعاونی های استان کهگیلویه و بویراحمد برگزار شد.

 

به گزارش پایگاه خبری بنیاد مستضعفان به نقل از صبح زاگرس معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی و امور اقتصادی استاندار کهگیلویه و بویراحمد  در جشنواره  مذکور نتیجه فعالیت های یکسال گذشته اتاق تعاون را تسریع در حرکت روبه توسعه کهگیلویه و بویراحمد خواند و گفت: سرعت توسعه استان در نتیجه فعالیت بخش تعاون استان بیشتر شده است و این بخش می تواند به توسعه بیشتر استان کمک کند.

 

مجید محنایی با بیان اینکه ماحصل تلاش های یکسال گذشته بخش خصوصی، تعاونی و دولتی استان در شاخص کاهش بیکاری خود را نشان می دهد، افزود: نرخ بیکاری استان از رتبه 31 به 20 ارتقا پیدا کرده و اگرچه شاید این ملموس نباشد اما آمار مرکز آمار ایران است که پذیرفته شده در عرصه ملی و بین المللی است.

وی حفظ این رتبه و ارتقای آن را در زمینه بیکاری مهم خواند و عنوان کرد: ما امیدواریم بتوانیم این رتبه را حفظ کنیم و به همین قانع هستیم ولی برای اینکه بتوانیم آن را ارتقا دهیم دست همه تولیدکنندگان و صنعتگران و فعالان حوزه اقتصادی را می بوسیم.

معاون امور اقتصادی استاندار کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه بخش تعاون مورد بی مهری قرار گرفته است، بیان کرد: پیش بینی هایی شده است که نقش تعاون در همه بخش  پررنگ تر شود اما هنوز این بخش مورد بی مهری است.

محنایی با اشاره به اینکه بخش تعاون را باید واقعی تر از وضعیت فعلی دریابیم، از فراهم شدن زیرساخت های اقتصادی در استان خبر داد و خاطرنشان کرد: شهرستان لنده به عنوان شهرستان نمونه برای توانمندسازی انتخاب شده و فعالیت در این شهرستان را به عنوان الگو در کل استان قرار می دهیم تا در آینده مردم ببینند همانطور که شهرستان قلعه گنج در کشور مطرح شد، شهرستان لنده هم همانگونه می شود.

 

وی از امضای تفاهم نامه با بنیاد مستضعفان کشور برای کاهش 5 درصدی نرخ بیکاری استان طی سه سال خبر داد و تصریح کرد: ما برای کمک به تعاونگران استان آمادگی داریم که در کلینیک اقتصادی که در استانداری ایجاد کردیم، مبادرت به کار درمانی بکنیم.

 

محنایی افزود: تعاونگران مشکلات خود را در کارگروهی در اداره کل صنعت، معدن و تجارت مطرح می کنند و

دستگاه های تخصصی و بانک ها نظرات خود را بیان می کنند و سپس در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید مشکلات با حضور خود تعاونگر بررسی و تصمیم لازم از جمله ارائه تسهیلات یا تمدید بدهی مالیاتی و... اتخاذ خواهد شد.

 

 

 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدارترین ها