mfnews.ir

انتشار: ۱۲:۰۹ - ۲۰ شهريور ۱۳۹۶
کد خبر : ۱۰۵۵۵
تعداد بازدید: ۲۳۳۱
بیماران پروانه‌ای تحت پوشش ‌بیماران «خاص» قرارگیرند
وزیر بهداشت ضمن اشاره به هزینه‌های بالای درمان بیماران ‌ای‌بی، بر لزوم تشکیل سازمان رفاه اجتماعی در کشور تاکید کرد و در عین حال از دولت و مجلس خواست تا این بیماران جزو بیماری‌های خاص قرار گیرند.

به گزارش  پایگاه خبری بنیاد مستضعفان به نقل از ایسنا، دکتر سید حسن هاشمی در دومین بازدیدش از خانه ای‌بی، با بیان اینکه برای برخی از این بیماران در سال بالغ بر یک میلیارد تومان هزینه می‌ شود، افزود: اما علی‌رغم این موضوع هنوز مشکلات زیادی برای خانواده‌ها وجود دارد که صرفا این مشکلات مرتبط با بیماری نیست، بلکه بخشی از مشکلات مربوط به مسائل دیگری‌ است. حال اگر ما یک سازمان رفاه اجتماعی داشتیم، شاید امروز دلمان برای این بیماران غصه‌دار نبود.‌

 

وی ضمن تشکر از رییس بنیاد مستضعفان به دلیل کمک‌هایش به بیماران ای‌بی، اظهار کرد: امیدوارم بتوانیم در آینده کمک‌های موثرتری را در این حوزه داشته باشیم تا کمی از رنج بیماری بکاهیم. وزارت بهداشت نیز در زمینه آموزش‌ها و تامین مکمل‌های مورد نیاز این بیماران تا جایی که بتواند کمک می‌کند.

 

وزیر بهداشت گفت: رسانه‌ها می‌توانند در استان‌های مختلف با این بیماران و خانواده‌هایشان مرتبط شده و به آنها آموزش دهند تا میزان مبتلایان به ای‌بی در خانواده‌هایی که یک فرزند ای‌بی دارند، اضافه نشود. در عین حال در معرفی این بیماران و دریافت کمک از دیگران هم می‌توانند موثر باشند.

  وی در حاشیه در جمع خبرنگاران نیز گفت: ای‌بی یک بیماری پوستی و ژنتیکی است که درمان قطعی ندارد و خانواده‌ها اگر یک مورد مبتلا دارند، باید حتما مراقبت کنند تا تعداد فرزندان بیمارشان افزایش نیابد. متاسفانه خانواده‌هایی را داریم که پیشگیری نکردند و دو یا سه فرزند دارند که به این بیماری مبتلا هستند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدارترین ها