mfnews.ir

انتشار: ۱۲:۱۱ - ۲۲ شهريور ۱۳۹۶
کد خبر : ۱۰۵۶۱
تعداد بازدید: ۱۹۴۹
مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خراسان‌جنوبی : ۱۰۰ کلاس درس را بنیاد علوی از زیر مجموعه های بنیاد مستضعفان با انعقاد تفاهم‌نامه‌ای برای نوسازی تقبل کرده که کار نوسازی ۳۳ کلاس درس به اتمام رسیده است.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خراسان‌جنوبی به مشکلات فضاهای آموزشی استان اشاره کرد و افزود: ۱۰۰ کلاس درس را بنیاد علوی از زیر مجموعه های بنیاد مستضعفان با انعقاد تفاهم‌نامه‌ای برای نوسازی تقبل کرده که کار نوسازی ۳۳ کلاس درس به اتمام رسیده است.

 

به گزارش پایگاه خبری بنیاد مستضعفان به نقل از ایسنا، «محمدرضا بیکی»  21 شهریور در دیدار با نماینده ولی‌فقیه در خراسان جنوبی اظهار کرد: فعالیت نوسازی مدارس در بحث ساخت و ساز و تجهیز و فعالیت‌های عمرانی آموزش و پرورش است.

 

وی با اشاره به منابع اعتباری این سازمان گفت: منابع اعتباری این سازمان دولتی است که فایت برای انجام طرح‌های عمرانی در حوزه آموزش و پرورش را نداشت.

 مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خراسان‌جنوبی با بیان این‌که مشارکت مردم در امر مدرسه‌سازی اتفاق خوبی است که در کشور رخ داد، تصریح کرد: هم‌اکنون ۳۷ درصد مشارکت خیران در برنامه‌های عمرانی آموزش و پرورش را داریم.

 

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خراسان‌جنوبی افزود: این امکان را داریم پروژه‌های دولتی را برای اتمام به مردم واگذار کنیم.

 بیکی با اشاره به این‌که نوسازی مدارس تنها دستگاهی است که فعالیت‌های صفر تا صد را خودش انجام می‌دهد، خاطرنشان کرد: انجام مناقصات، گرفتن پیمانکاران توسط خود اداره انجام می‌شود.

 وی با بیان این‌که با این حجم فعالیت‌ها تفاوت‌های پرداختی را داریم، ادامه داد: دریافتی‌ها به نسبت برخی دستگاه‌ها پایین است.

 مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خراسان‌جنوبی به وضعیت فضاهای آموزشی استان اشاره کرد و افزود: هم‌اکنون 2300 ساختمان آموزشی با 9000 کلاس درس در استان داریم.

 بیکی با اشاره به کمبودهای فضای آموزشی در مرکز استان ادامه داد: با توجه به خشکسالی‌هایی که در استان به خصوص در مناطق روستایی داشتیم مهاجرت‌ها به سمت مرکز استان سرازیر شد که مشکلاتی را در بحث فضاهای آموزشی ایجاد کرده است.

 بیکی با بیان این‌که هم‌اکنون برخی مدارس خالی یا با ظرفیت کم در مناطق روستایی و یا برخی شهرهای استان استفاده می‌شوند، گفت: در بیرجند کمبود فضای آموزشی را داریم هر چند نیازها را به مرور برطرف کردیم اما لازمه فعالیت بیشتری در این شهر داریم.

 وی با اشاره به کمک‌های خوب بنیاد مستضعفان و بنیاد برکت به استان افزود: ۱۰۰ کلاس درس را بنیاد علوی از طریق بنیاد مستضعفان با انعقاد تفاهم‌نامه‌ای برای نوسازی تقبل کرده که کار نوسازی ۳۳ کلاس درس به اتمام رسیده است.

ساخت مجتمع آموزشی مهر شهر

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خراسان‌جنوبی با اشاره به مشکلات کمبود فضای آموزشی در شمال شهر بیرجند به خصوص در منطقه مهر شهر افزود: 7000 واحد مسکونی در مهر شهر داریم که ظرفیت آموزشی متناسب با این جمعیت را در این منطقه نداریم.

وی با بیان این‌که پیش‌بینی ما برای این منطقه بیش از 6000 دانش‌آموز است، افزود: تاکنون 3200 دانش‌آموز در مدارس موجود این منطقه ثبت‌نام کرده‌اند.

بیکی ادامه داد: اگر ظرفیت مدارس مقطع متوسطه دوم ایجاد شود، بیش از 6000 دانش‌آموز خواهیم داشت.

وی با اشاره به ساخت مجتمع آموزشی در مهر شهر گفت: این مجتمع با زیربنای ۱۰ هزار متر مربع با پیش بینی ۵۰ کلاس درس در سال ۹۰ آغاز شده است.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خراسان‌جنوبی پیشرفت فیزیکی این پروژه را ۴۵ درصد دانست و خاطرنشان کرد: اعتبار بیش از ۱۰ میلیارد تومان برای این پروژه مورد نیاز است که امیدورایم بتوانیم با مساعدت نماینده ولی‌فقیه در استان و بنیاد مستضعفان هرچه سریع‌تر این پروژه را به سرانجام برسانیم.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: