mfnews.ir

انتشار: ۱۴:۳۷ - ۲۵ شهريور ۱۳۹۶
کد خبر : ۱۰۵۶۴
تعداد بازدید: ۳۳۳۷
با سرمایه گذاری بنیاد مستضعفان صورت می پذیرد:
با همکاری بنیاد علوی یک مدرسه شبانه روزی دخترانه در روستای بی بی شیروان شهرستان گنبد کاووس در استان گلستان ایجاد می شود تا نسبت به جذب دانش آموزان مستعد روستاهای منطقه که از نظر مالی در مضیقه هستند، مساعدت لازم صورت پذیرد.

فرج الله رزاقی در همایش مشترک دهیاران و مدیران مدارس روستایی شهرستان گنبد کاووس  گفت : دو باب از این مدارس دخترانه و پسرانه در شهر گنبدکاووس دایر می شوند تا نسبت به جذب آن دسته از دانش آموزان روستایی مستعد که توان پرداخت هزینه های تحصیل در شهر را ندارند ، اقدام نماید.

 

وی افزود: با همکاری بنیاد علوی نیز دایر کردن یک مدرسه شبانه روزی دخترانه در روستای بی بی شیروان در دستور کار قرار دارد تا نسبت به جذب دانش آموزان مستعد روستاهای منطقه که از نظر مالی در مضیقه هستند، اقدام شود.

 

مدیر آموزش و پرورش شهرستان گنبدکاووس از جلب همکاری یکی از خیرین منطقه برای راه اندازی یک مدرسه شبانه روزی دیگر در مسیر روستاهای حاجی قوشان و چای قوشان نیز خبر داد و ابراز امیدواری کرد: با این اقدامات جذب حداکثری دانش آموزان در مناطق روستایی محقق شود.

 

وی با تشریح وجوه مختلف همکاری دهیاران و شوراهای اسلامی روستاها با آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: آموزش و پرورش برای پیشبرد امر تعلیم و تربیت دانش آموزان به عنوان آینده سازان جامعه نیازمند همکاری و مساعدت همه آحاد جامعه است و حضور دهیاران در مدارس روستایی و همکاری تنگاتنگ آنان بامدیران مدارس گرد و غبار غفلت را از ذهن دانش آموزان می زداید.

وی تصریح کرد: اگر ما برای همکاری و تشریک مساعی برای پیشبرد امور تحصییلی و نیز مهارت آموزی فرزندانمان در مدارس اقدام نکنیم، دیگران با برنامه ریزی گسترده زمینه بروز آسیب های اجتماعی را در بین نسل جوان جامعه فراهم می کنند و اعتیاد یکی از مهمترین این آسیب ها محسوب می شود که بیشتر گریبانگیر جوانان و نوجوانان می شود.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان گنبدکاووس همکاری سایر نهادها و ارگان ها با آموزش و پرورش از جمله دهیاران و اعضای شورای اسلامی روستاها را در فرهنگ سازی در بین دانش آموزان در زمینه های مختلف از جمله مصرف بهینه انرژی و نیز رعایت بهداشت و نظافت بسیار موثر برشمرد و گفت: این همکاری های زمینه مناسبی برای نهادینه شدن رفتارهای مثبت در بین دانش آموزان ایجاد می کند.

 گفتنی است : آموزش و پرورش شهرستان 350 هزار نفری شهرستان گنبدکاووس در شرق استان گلستان حدود 63 هزار دانش آموز را در مقاطع مختلف تحصیلی در 460 مدرسه تحت پوشش تحصیلی قرار داده است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدارترین ها