mfnews.ir

انتشار: ۱۴:۰۶ - ۲۹ شهريور ۱۳۹۶
کد خبر : ۱۰۵۸۱
تعداد بازدید: ۳۰۴۳
54 طرح کارآفرینی و اشتغالزایی خرد روستایی در خمین امسال برای دریافت تسهیلات به بانک سینا و پست بانک معرفی شدند.

به گزارش پایگاه خبری بنیاد مستضعفان به نقل از ایرنا سید مهدی ساداتی فرماندار خمین  روز سه شنبه در کارگروه اشتغال روستایی خمین گفت: 47 مورد از این طرح های کارآفرینی به بانک سینا معرفی شده که 10 طرح در حال تشکیل پرونده برای دریافت تسهیلات و چهار طرح دیگر نیز موفق به دریافت تسهیلات شده اند.

 

وی بیان کرد: تسهیلات اعطایی به چهار طرح مذکور حدود 15 میلیارد ریال است که با اجرای آن ها زمینه اشتغال 30 نفر در روستاهای خمین فراهم می شود.

فرماندار خمین با تاکید بر این که برای ایجاد اشتغال و طرح های کارآفرینی هیچ گونه محدودیت اعتباری وجود ندارد، افزود: بر اساس تفاهم نامه استانداری، مناطق محروم و توسعه روستایی و بنیاد علوی با بانک سینا 200میلیارد ریال اعتبار برای طرح های کارآفرینی استان مرکزی تخصیص داده شده است.

 

ساداتی افزود: 50 درصد این منابع مالی از محل مذکور برای توسعه اشتغال و ایجاد صنایع خرد روستایی به شهرستان خمین تخصیص شده است که به صورت پرداخت تسهیلات از بانک سینا به سرمایه گذاران و کارآفرینان در روستاها پرداخت می شود.

وی ادامه داد: تسهیلات مذکور برابر کل منابع مالی است که سال گذشته از این منبع برای ایجاد شغل و طرح های کارآفرینی در استان مرکزی تخصیص شده بود.

 

ساداتی گفت: امید است با تخصیص این میزان تسهیلات در سالی که از سوی مقام معظم رهبری اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال نامگذاری شده، فرایند اشتغال زایی روستایی شتاب گیرد.

 فرماندار خمین بیان کرد: بسترهای لازم برای ایجاد اشتغالزایی و طرح های کارآفرینی روستایی فراهم است و تمامی روستاهای خمین از نعمت برق ، آب ، گاز و تسهیلات ویژه اشتغالزایی برخوردارند.

 ساداتی افزود: دولت دوازدهم شرایط را برای ایجاد اشتغال به ویژه در روستاها فراهم کرده و عزم راسخ در توسعه مشاغل روستایی دارد. وی، مهمترین بحران خمین را بیکاری بیان کرد و ادامه داد: نرخ بیکاری در این شهرستان 16 درصد است که زیبنده زادگاه امام راحل نیست و برای رفع این بحران باید متحد و منسجم بود.

وی افزود: دغدغه اصلی مردم و مسئولان خمین بیکاری جوانان است و مسئولان باید نسبت به برنامه ریزی برای ایجاد اشتغال، رفع معضل بیکاری و حرکت در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری اقدام کنند.

فرماندار خمین تاکید کرد: برای گره گشایی از بیکاری خمین بانک ها باید بیشتر همکاری کنند و در پرداخت تسهیلات اشتغالزایی همراهی موثر داشته باشند.

 

ساداتی ادامه داد: پاره حل معضل بیکاری در خمین تمرکز بر گسترده کردن دایره سرمایه گذاری است و نخستین کاری که باید در این زمینه انجام داد این است که فرهنگ حمایت از ایجاد شغل، خود اشتغالی، سرمایه گذاری و تکریم سرمایه گذار نهادینه شود.

در این کارگروه 20 طرح کارآفرینی و صنایع تبدیلی ویژه روستایی مورد بررسی قرار گرفت.

گفتنی است شهرستان خمین زادگاه امام راحل است که در جنوب استان مرکزی واقع شده و دارای 105 هزار نفر جمعیت با نرخ بیکاری 16 درصد است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدارترین ها