mfnews.ir

انتشار: ۱۴:۲۱ - ۰۴ مهر ۱۳۹۶
کد خبر : ۱۰۵۹۶
تعداد بازدید: ۲۷۶۴
رییس سازمان جهاد کشاورزی استان ایلام گفت: در حال حاضر5 هزار نفر فارغ التحصیل کشاورزی در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا در استان ایلام وجود دارد.

تراب میری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ایلام اظهار داشت: با همکاری بخش خصوصی فرصت اشتغال فارغ‌التحصیلان کشاورزی فراهم می‌شود.

 

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان ایلام گفت: در حال حاضر5 هزار نفر فارغ التحصیل کشاورزی در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا وجود دارد که سازمان در حال رایزنی با سرمایه‌دار بخش خصوصی و ایجاد فرصت اشتغال برای این افراد است تا بتوانند وارد واحدهای تولیدی و خدماتی شوند.

 

میری در خصوص اعطای زمین به فارغ‌التحصیلان تصریح کرد: چون افراد فاقد سرمایه هستند نمی‌توان تنها با سپردن زمین انتظار فعالیت و سود دهی برای فرد را داشت اما با پشتوانه بخش خصوصی می‌توان فرصت اشتغال و جذب این افراد را فراهم کرد.

 

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان ایلام افزود: با شروع به کار گاوداری ایوان که با سرمایه‌گذاری بنیاد مستضعفان فعالیت خود را درایوان آغاز کرده می‌توان شاهد اشتغال خوبی بود، همچنین گلخانه هلیلان نوید جذب کارشناسان باغبانی را به دنبال خواد داشت.

 وی افزود: در سامانه گرمسیری 6 هزار هکتار اراضی تبدیل به زمین آبی می‌شود که با فعالیت سرمایه‌گذار بخش خصوصی سبب تولید صنایع جانبی و اشتغال می‌شود. همچنین سایت 5 هکتاری زیتون هلیلان نیرو خدمات و کارشناس این منطقه را جذب و فرصت اشتغال را فراهم می‌کند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: