mfnews.ir

انتشار: ۱۳:۴۵ - ۰۶ مهر ۱۳۹۶
کد خبر : ۱۰۶۰۱
تعداد بازدید: ۴۰۸۱
رئیس بنیاد مستضعفان در مراسم اهدای اسناد منطقه کالپوش اعلام کرد :
مهندس سعیدی کیا : مشمولان طرح اهدای اسناد مالکیت به ویزه در مناطق روستایی فقط تا مهرماه۹۷ برای تکمیل پرونده فرصت دارند،

رئیس بنیاد مستضعفان ضمن تشریح طرح محرومیت زدایی اهدای اسناد زمین های علوی به محرومان و واجدان شرایط گفت مشمولان طرح اهدای اسناد مالکیت به ویزه در مناطق روستایی فقط تا مهرماه۹۷ برای تکمیل پرونده فرصت دارند،

 

به گزارش پایگاه خبری بنیاد مستضعفان مهندس سعید کیا در مراسم اهدای 1250 فقره سند واگذاری زمین های کشاورزی معادل 13میلیون و 200متر مربع  به مردم استان سمنان در مسجد جامع طلوبین  گفت: اهتمام بنیاد بر سند دار شدن تمام اراضی ملکی و زراعی مناطق محروم مشمول طرح بنیاد مستضعفان است. وی افزود: یکی دیگر از طرح های بنیاد مستضعفان تسهیلاتی است که مردم می توانند در قالب طرح های مختلف مانند  کشاورزی، گردشگری و ...  وام یارانه ای بنیاد مستضعفان را برای کار آفرینی و اشتغال زایی دریافت کنند وآیین نامه آن  به معاونت عمرانی استانداری ها ابلاغ شده تا مردم را به بانک ارجاع داده و تسهیلات مرتبط را دریافت کنند اما تضامین این وام ها برعهده مردم است.

رئیس بنیاد مستضعفان همچنین گفت: این بنیاد پیشنهاد احداث دامداری پنج هزار راسی در منطقه کالپوش را بررسی کرده و در صورت مهیا بودن شرایط، آمادگی اجرای این طرح را دارد چرا که ما معتقد هستیم این دامداری می تواند منشاء خیر و برکات فراوانی برای منطقه شود.

مهندس سعیدی کیا تاکید کرد: باید شرایط را در روستاها به نفع اشتغال و بهبود شرایط مردم تسهیل کرد.

وی افزود: نگاه دولت و نظام اسلامی به مناطق محروم، بسیار ویژه و همراه با تسهیلگری است که امیدواریم بتوانیم با حمایت مردم در راستای بهبود شرایط کسب و کار و همچنین افزایش کیفیت زندگی در روستاها به خصوص مناطق محروم موفق عمل کنیم چرا که این امر در زمره تاکیدات رهبر مظعم انقلاب اسلامی است.

 

ایجاد تحول عظیم در منطقه

 سیدحسن حسینی شاهرودی ‌نماینده مردم منطقه در مجلس شورای اسلامی  نیز چهارشنبه شب در جمع مردم بخش کالپوش اظهار داشت: حمایت از مناطق محروم یکی از مهم‌ترین اولویت‌ها و دغدغه‌های بنیاد مستضعفان است که هرساله خدمات شایسته‌ای را برای رفع محرومیت از سراسر کشور انجام می‌دهد. وی با بیان اینکه واگذاری اراضی تحت تملک بنیاد مستضعفان می‌تواند بخش عمده‌ای از مشکلات مردم روستانشین را برطرف کند، افزود: از مجموع اسنادی که در این طرح در سراسر کشور صادرشده است بالغ‌بر 4 درصد از آن متعلق به بخش کالپوش است.

وی با اشاره به اینکه سال گذشته 700 فقره پرونده صدور سند در بخش کالپوش وجود داشت بیان کرد: در سال 96 بالغ‌بر یک هزار و 250 قطعه زمین به مردم روستاهای میامی واگذارشده است که تحول عظیمی را در بخش کشاورزی و اقتصاد این منطقه ایجاد می‌کند.

حسینی شاهرودی با تأکید بر اینکه واگذاری این اراضی بعد از گذشت 4 دهه از انقلاب اسلامی ایران آرامش را به مردم این شهر هدیه می‌کند اذعان کرد: درمجموع بالغ‌بر 50 هزار سند از سوی بنیاد مستضعفان در سراسر کشور صادرشده است.وی افزود: مجموع اعتباراتی که برای صدور اسناد این بخش در میامی هزینه شده است بالغ‌بر 24 میلیارد تومان است که تنها نیم درصد از هزینه صدور سند بر عهده مردم است.

 

تشویق به سکونت در روستاها

محمدرضا خباز استاندار سمنان نیز واگذاری سند زمین های کشاورزی به مردم محروم کالپوش را عنایت رهبر معظم انقلاب و ابتکار رییس بنیاد مستضعفان اعلام کرد.وی ادامه داد: برنامه ریزی شده تا یک هزار سند دیگر نیز برای افراد باقی مانده تحویل شود.

فرماندار شهرستان میامی نیز واگذاری سند زمین ها کشاورزی را یکی کارهای بسیار ارزشمند بنیاد مستضعفان خواند و گفت: با این کار یکی از مشکلات مهم مردم این منطقه برطرف می شود.

محمدمهدی کریمی شهرستان میامی را منطقه ای محروم با امکانات بسیار زیاد برای توسعه خواند و جذب سرمایه گذاران به این منطقه را یکی راه های توسعه اعلام کرد.وی از بنیاد مستضعفان نیز خواست در زیر ساخت های این منطقه سرمایه گذاری کند.

قربانعلی صفایی پور امام جمعه میامی هم گفت: مردم این منطقه برغم محرومیت های زیاد ، همیشه در حفظ انقلاب و اطاعت از ولی فقیه تلاش کرده اند.وی افزود: واگذاری سندزمین های کشاورزی علاوه بر تقویت همبستگی مردم و تشویق آن ها به سکونت در روستاها، موجب افزایش انگیزه آن ها نیز می شود.

در این آیین علاوه بر مردم روستای تلوبین ، جمعی از مسوولان استان سمنان و شهرستان میامی نیز حضور داشتند.تیرماه پارسال نیز با حضور سعیدی کیا سند مالکیت 700 قطعه از املاک بنیاد مستضعفان به مردم روستای رضوان کالپوش واگذار شد.

گفتنی است شهرستان میامی با جمعیتی بیش از 40 هزار نفردر شرق استان سمنان واقع شده است. بخش کالپوش میامی نیز با جمعیتی حدود 20 هزار نفر دارای 21 روستا بوده و در مجاورت استان های خراسان شمالی و گلستان قرار دارد.


گزارش خبری صدا و سیما

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: