mfnews.ir

انتشار: ۱۵:۳۲ - ۱۲ مهر ۱۳۹۶
کد خبر : ۱۰۶۰۵
تعداد بازدید: ۱۹۰۸
بازدید رئیس اتاق معادن و نفت اوگاندا از توانمندی های بنیاد مستضعفان
«مهدی آقاجعفری» مدیرکل آفریقای وزارت امورخارجه در دومین روز سفر خود به اوگاندا،با مقام های این کشور در خصوص راههای توسعه روابط اقتصادی، تجاری و نیز همکاری های بانکی دو کشور گفت و گو کرد .

به گزارش ایرنا، مدیرکل آفریقای وزارت امورخارجه جمهوری اسلامی ایران روز سه شنبه با «موسی علی» معاون نخست وزیر، «جولیوس اونن» قائم مقام وزیر بازرگانی، صنعت و تعاون و «علی کاروهانگا» رئیس اتاق نفت و معادن این کشور جداگانه دیدار کرد.

 

معاون نخست وزیر اوگاندا در این دیدار با اشاره به سفر اخیر خود به تهران برای شرکت در مراسم تحلیف دکتر حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران، آمادگی کشورش را برای گسترش همکاری ها بویژه در زمینه های تجاری، اقتصادی، کشاورزی و دامداری اعلام کرد.

 

جولیوس اونن قائم مقام وزیر بازرگانی و صنعت اوگاندا نیز بر آمادگی کشورش برای ایجاد تسهیلات لازم برای حضور بازرگانان و صنعتگران ایرانی در اوگاندا تاکید و از تاسیس شعب بانکهای ایرانی در این کشور استقبال کرد.

علی کاروهانگا رئیس اتاق معادن و نفت اوگاندا نیز در دیدار با مدیرکل آفریقای وزارت امورخارجه کشورمان، با اشاره به سفر اخیر خود به ایران گفت: 'من بسیار تحت تاثیر واقعیت ها و پیشرفت های شگرف و حیرت انگیز ایران در بخش های مختلف، اقتصادی، صنعتی، علمی و همچنین مشارکت بالای زنان در امور اجتماعی و آزادی های فردی و اجتماعی قرار گرفتم .'

 

وی افزود:' در این سفر بیش از هر چیزی، اخلاق، رفتار و میهمان نوازی مردم ایران و احترام گذاشتن آنان به یک شهروند آفریقایی برایم جالب و جذاب بود.'

این مقام اوگاندایی در ادامه گفت: متاسفانه رسانه های جهان سرمایه داری، واقعیت های موجود در ایران و آفریقا را تحریف می کنند و تحولات آن را بر خلاف واقع به مخاطبان خود معرفی می کنند.

رئیس اتاق معادن و نفت اوگاندا با اشاره به بازدید از توانمندی های بنیاد مستضعفان و مذاکره با مسئولان این بنیاد، اظهار امیدواری کرد که با پیگیری های طرفین، همکاریهای دو کشور وارد مرحله جدید عملیاتی در راستای منافع دو کشور شود.

مدیرکل آفریقا روز سه شنبه همچنین از بخش های مختلف مرکز درمانی ایران - اوگاندا در کامپالا بازدید کرد. این مرکز تخصصی درمانی مجهز با ظرفیت ٥٠ تختخواب که به صورت آزمایشی آغاز به کار کرده است، قرار است بزودی با حضور مقام های دو کشور به صورت رسمی افتتاح شود.

جمهوری اوگانادا، کشوری است که در حاشیهٔ دریاچه ویکتوریا و در شرق قاره آفریقا قرار گرفته است. این کشور با سودان جنوبی، کنگو، رواندا، بروندی، تانزانیا و کنیا همسایه است.

جمعیت این کشور 37 میلیون و 870 هزار نفر است و زبان رسمی اول در اوگاندا انگلیسی و زبان رسمی دوم سواحلی است.

85 درصد مردم این کشور مسیحی و 12 درصد مسلمان هستند.

 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: