mfnews.ir

انتشار: ۱۹:۰۵ - ۱۵ مهر ۱۳۹۶
کد خبر : ۱۰۶۱۲
تعداد بازدید: ۱۸۶۳
رزم حسینی: نخستین باردرکشور، توسعه شهرستان قلعه گنج به بنیاد مستضعفان واگذار شد و بدین وسیله مدل مشارکتی بااستفاده از ظرفیت های بخش غیردولتی و مردمی کردن اقتصاد ، در شهر نمونه اقتصاد مقاومتی قلعه گنج ، مهر93 ، به صورت پایلوت اجرایی شد.
رزم حسینی در همایش ملی روستا و عشایر : نخستین باردرکشور،توسعه شهرستان قلعه گنج به بنیاد مستضعفان واگذار شد و بدین وسیله مدل مشارکتی بااستفاده از ظرفیت های بخش غیردولتی و مردمی کردن اقتصاد ، در شهر نمونه اقتصاد مقاومتی قلعه گنج ، مهر93 ، به صورت پایلوت اجرایی شد.

دراین همایش ملی که با حضور معاون اول ریاست جمهوری و با رویکرد نخبگان روستایی ، ظرفیت پنهان توسعه ی پایدار روستایی در سالن اجلاس سران در تهران برگزار شد ، علیرضا رزم حسینی با اشاره به میثاق نامه همدلی ، همگرایی و وفاق اجتماعی و سیاسی در استان کرمان تصریح کرد: در این راستا مدل مثلث توسعه اقتصادی به عنوان الگوی مدیریتی برای ایجاد وفاق و همگرایی لازم تدوین شد .
وی با اعلام انعقاد بیش از 75 هزار میلیارد تومان تفاهم نامه سرمایه گذاری درقالب هزارو359 طرح درتحقق مثلث توسعه اقتصادی دراستان کرمان گفت : اکنون هزار و 180 طرح سرمایه گذاری با بیش از30 هزار میلیارد تومان ، اجرایی شده و بالغ بر 27 هزار نفر مشغول به کار شده اند . 
رزم حسینی با اشاره به فراهم شدن زیرساخت های لازم توسعه در روستاهای استان کرمان افزود : نخستین باردرکشور،توسعه شهرستان قلعه گنج به بنیاد مستضعفان واگذار شد و بدین وسیله مدل مشارکتی بااستفاده از ظرفیت های بخش غیردولتی و مردمی کردن اقتصاد ، در شهر نمونه اقتصاد مقاومتی قلعه گنج ، مهر93 ، به صورت پایلوت اجرایی شد.
استاندارکرمان با اشاره به اینکه اجرای الگوی اقتصاد مقاومتی قلعه گنج موجب شد تا نماد محرومیت در این شهرستان به عامل توسعه تبدیل شود، خاطرنشان کرد: اولین هتل کپری ایران با استفاده از فضاهای بومی منطقه در قلعه گنج احداث شد.
وی همچنین از حضور فعال مردم قلعه گنج در اقتصاد منطقه با راه اندازی صندوق های خرد مالی توسعه روستایی خبر داد و یادآورشد : بیش از 100 صندوق خرد مالی توسعه روستایی با عضویت 14 هزار و 921 نفر در شهرستان قلعه گنج راه اندازی شده و تاکنون 4 هزار و 945 فقره وام به اعضا اعطا شده است.
رزم حسینی ، گسترش فرهنگ کار جمعی و احترام به خرد جمعی، مشارکت مردم در طرح های اقتصادی، تسهیل و تسریع درجذب سرمایه گذاری و تقویت فرهنگ توسعه را از ثمرات الگوی مثلث توسعه اقتصادی برشمرد. 
بگفته رزم حسینی ، نسبت جمعیت شهری استان کرمان به جمعیت روستایی 41 درصد است ، این در حالیست که متوسط جامعه روستانشین 21 شهرستان استان کرمان از میانگین کشوری بالاتر است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: