mfnews.ir

انتشار: ۱۴:۴۶ - ۱۹ مهر ۱۳۹۶
کد خبر : ۱۰۶۲۰
تعداد بازدید: ۲۵۶۶
یک طرح راهبردی برای توسعه پایدار اشتغال
معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان گفت: با همکاری بنیاد علوی طرح مهارت‌آموزی دانش‌آموزان مدارس شبانه‌روزی در دو ناحیه آموزشی استان زنجان اجرایی می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری بنیاد مستضعفان  محمود شهبازی امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در زنجان اظهار کرد: معاونت آموزش متوسطه در راستای ارتقای سطح علمی دانش‌آموزان علاوه بر استفاده از ظرفیت‌های موجود استان اقدام به همکاری بنیاد علوی از سال 1395 – 1394 کرده است.

 

وی با اشاره به اینکه همکاری با بنیاد علوی در راستای ارتقای سطح علمی و عملی مناطق محروم و افزایش آمادگی دانش‌آموزان مناطق محروم انجام می‌شود، اضافه کرد: نخستین بار به هنگام ارتباط با بنیاد علوی هدف توزیع پوشاک بود که به پیشنهاد آموزش و پرورش زنجان فعالیت‌های این مؤسسه به سمت ارتقای سطح علمی و عملی مناطق محروم هدایت می‌شود.

 

معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان با اشاره به اینکه بنیاد علوی علاوه بر توزیع پوشاک، توزیع کتاب‌های کمک آموزشی در مدارس را آغاز کرده است، گفت: این توزیع در 10 منطقه محروم آموزشی استان انجام می‌شود.

 

شهبازی با اشاره به اینکه در سال‌های گذشته آزمون‌های پیشرفت تحصیلی ویژه دانش‌آموزان سال سوم و چهارم با همکاری بنیاد علوی برگزار شده است، عنوان کرد: این آزمون برای رشته‌های نظری برگزار می‌شود.

 وی با اشاره به اینکه در برخی موارد آزمون‌های پیشرفت تحصیلی برای دانش‌آموزان برگزار می‌شود، عنوان کرد: این آزمون‌ها به صورت رایگان برگزار شده است.

 معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان از توزیع نرم‌افزارهای آموزشی توسط بنیاد علوی در سال‌های اخیر خبر داد و افزود: توزیع مجلات دانشمند نیز از دیگر خدمات ارائه شده توسط بنیاد علوی است.

 

شهبازی با اشاره به اینکه مهارت‌آموزی دانش‌آموزان مدارس شبانه‌روزی با کمک بنیاد در استان اجرایی می‌شود، اضافه کرد: بر اساس این قرارداد و طرح به صورت پایلوت در دو منطقه ماهنشان «کوثر» و خدابنده «فرهنگ» اجرایی می‌شود.

 وی اضافه کرد: در طرح مهارت‌آموزی دانش‌آموزان محصل در مدارس شبانه‌روزی آموزش‌های یک مهارت را دریافت می‌کنند.معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان با بیان اینکه دانش‌آموزان در فرصت خود در ساعات غیر رسمی یک مهارت را یاد می‌گیرند، بیان کرد: این طرح با توجه به احساس خلاء در جامعه و نداشتن مهارت در بین فارغ‌التحصیلان اجرایی می‌شود.

 شهبازی با اشاره به اینکه با اجرای طرح مهارت‌آموزی هر دانش‌آموزی به یک مهارت مسلط می‌شود، عنوان کرد: این آموزش مهارت به توسعه اشتغال پایدار کمک خواهد کرد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: