mfnews.ir

انتشار: ۱۴:۱۷ - ۲۳ مهر ۱۳۹۶
کد خبر : ۱۰۶۲۳
تعداد بازدید: ۲۰۴۶
سعیدی کیا رئیس بنیاد مستضعفان در دیدار با دکتر احمدی، استاندار کهگیلویه وبویراحمد ، از آغاز طرح پیشرفت و آبادانی در شهرستان محروم لنده خبر داد.

 

به گزارش روابط عمومی بنیاد مستضعفان، سعیدی کیا رئیس بنیاد مستضعفان در دیدار با دکتر احمدی، استاندار کهگیلویه وبویراحمد ، از آغاز طرح پیشرفت  و آبادانی در شهرستان محروم لنده خبر داد.  

سعیدی کیا با اشاره به تجربه موفق این بنیاد در شهرستان قلعه گنج افزود: این طرح با تکیه بر توانمندی محلی مردم منطقه و بهره گیری از ظرفیت بخش غیردولتی اجرا خواهد شد.

سعیدی کیا به مسئله اقتصاد مقاومتی مد نظر مقام معظم رهبری و موضوع محرومیت زدائی که از برنامه ها و اهداف اصلی این بنیاد است، اشاره کرد و افزود: انتخاب شهرستان لنده به عنوان گامی مهم برای توسعه این استان در جهت محرومیت زدائی و رفع مشکلات معیشتی خواهد بود. وی اظهار داشت: از آنجائی که دکتر احمدی استاندار کهگیلویه وبویراحمد با جدیت و بطور مداوم پیگیر اجرای این طرح است، ما هم به زودی با حضور مسئولین ارشد و کارشناسان این بنیاد با سفر به کهگیلویه وبویراحمد با حضور مدیران استانی در یاسوج برای بررسی فرآیند اجرای طرح جلسه ای برگزار خواهیم کرد  و از نزدیک با مزیت ها آشنا خواهیم شد و نحوه آغاز و اجرای طرح مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

به گفته سعیدی کیا، این طرح با مدیریت بنیاد علوی، در قالب یک فرآیند زمانی به مدت چهار سال انجام می شود و در این مدت موضوعات اشتغال و معیشت مردم پیگیری خواهد شد.

استاندار کهگیلویه وبویراحمد نیز با تشکر از سعیدی کیا رئیس بنیاد مستضعفان و مدیریت بنیاد علوی به منظور قرار گرفتن شهرستان لنده به عنوان شهرستان هدف محرومیت زدائی و طرح پیشرفت و آبادانی در این استان، افزود: همه توان و تلاشمان را به کار می بندیم تا این طرح به موفقیت اجرا و به سرانجام برسد و گامی برای رفع محرومیت، توسعه و رشد دیگر مناطق و کل استان باشد. احمدی با اشاره به اینکه، محرومیت و مشکلات در مناطق مختلف این استان زیاد بوده و انتظار این است که جزیره ای عمل نشود، اظهار داشت: از این فرصت استفاده می کنیم و همه توان، ظرفیت ها را بکار می بندیم و تمام فکر، اندیشه و دغدغه مان در استان این خواهد بود که با اراده و انگیزه پای کار برویم و این طرح را به کل استان تعمیم دهیم.

احمدی ابراز داشت: در شهرستان لنده علاوه بر اختصاص بودجه استانی، دستگاه های اجرائی استان با تمام توان بنیاد را برای پیشبرد تحقق این امر یاری می کنند.

وی تصریح کرد: برای پیشبرد طرح مدیران مربوطه کهگیلویه وبویراحمد از قلعه گنج کرمان که یکی از این مناطق به عنوان الگو در کشور بوده، دیدن خواهند کرد تا از تجربیات و موفقیت این طرح استفاده کنند.

فرماندار شهرستان لنده هم در این جلسه گفت: از زمانی که موضوع طرح پیشرفت و آبادانی در  شهرستان لنده مطرح شده است، هم مردم و هم مسئولین مربوطه استان و شهرستان با آمادگی کامل برای هرگونه همکاری و سرمایه گذاری این بنیاد لحظه شماری می کنند. کریمی نژاد افزود: برای شروع به کار این بنیاد زمین و ساختمان آماده برای واگذاری و استقرار این شرکت فراهم شده است. وی تصریح کرد: مزیت ها و فرصت ها هم در این شهرستان احصاء شده است که در اختیار بنیاد علوی و مشاورین این بنیاد قرار خواهد گرفت. فرماندار شهرستان لنده کشاورزی، صنایع دستی، معادن و حوزه فرهنگی را بخش های مد نظر فعالیت حوزه بنیاد علوی در شهرستان لنده برشمرد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: