mfnews.ir

انتشار: ۱۲:۴۱ - ۰۵ آبان ۱۳۹۶
کد خبر : ۱۰۶۵۹
تعداد بازدید: ۱۷۲۷
در نیمه نخست امسال حدود ۵۰۰ سبد غذایی بنیاد علوی به عنوان هدیه مقام معظم رهبری در میان مادران باردار روستایی این شهرستان توزیع شده است.
مادران باردار بندرخمیری از بنیاد علوی سبد غذایی دریافت کردند

مدیر شبکه بهداشت و درمان بندرخمیر گفت: در نیمه نخست امسال حدود ۵۰۰ سبد غذایی بنیاد علوی به عنوان هدیه مقام معظم رهبری در میان مادران باردار روستایی این شهرستان توزیع شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بنیاد مستضعفان به نقل از تسنیم معصومه شکری‌زاده در نشستی با خبرنگاران اظهار داشت: این سبدهای غذایی شامل مواد غذایی از جمله مواد پروتینی، برنج، مرغ، بلغور، نخود، لوبیا چیتی، عدس، لپه، خرما، سویا، روغن مایع و ماکارونی است.

وی افزود: جامعه هدف در این طرح را زنان باردار و مادرانی که از نظر کم خونی و وزن در بارداری اول و دوم مشکل داشته و از نظر جسمی و وضعیت اقتصادی جزو خانواده‌های بی‌بضاعت و نیازمند می باشد، تشکیل می‌دهد.

مدیر شبکه بهداشت و درمان بندرخمیر با اشاره به اجرای این طرح از سال 93 در بندرخمیر، اضافه کرد:  این اقدام به منظور حمایت از مادران باردار نیازمند روستایی که از نظر سلامت با کمبود ویتامین مواجه هستند و نیازمند تغذیه صحیح و اصولی است، انجام می‌شود.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه تمامی اطلاعات خانوارهای روستایی در خانه‌های بهداشت روستایی ثبت می‌شود، مادران باردار توسط بهورزان شاغل در خانه‌های بهداشت روستایی شناسایی و از طریق مرکز بهداشتی و ستادی مرکز بهداشت به بنیاد علوی معرفی می‌شوند و سپس این بنیاد هر دو ماه یک بار سبدهای غذایی را در بین آنها توزیع می‌کند.

شکری‌زاده گفت: مادران باردار در شش ماه اول بارداری نیازمند تغذیه صحیح و اصولی به منظور پیشگیری از آسیب رسیدن به خود و فرزندشان هستند که سبدهای غذایی بنیاد علوی به مادران باردار نیازمند در این بازه زمانی اهدا می‌شود.

مدیر شبکه بهداشت و درمان بندرخمیر خاطرنشان کرد: مادران مشمول این طرح نیز تا شش ماه پس از زایمان که در آن دوران، کودک تنها از شیر مادر تغذیه می‌کند، نیز این هدایا را دریافت می‌کنند.

شهرستان بندرخمیر در 70 کیلومتری غرب بندرعباس مرکز استان هرمزگان واقع شده است.

بنیاد علوی آذر ماه سال 66 به عنوان یک شرکت و موسسه غیر تجاری ثبت شد و در سال 84 همزمان با تغییر مدیریت به عنوان بازوی بنیاد مستضعفان، فعالیت خود را در امور خیریه و عام‌المنفعه آغاز کرده است.

این بنیاد به صورت پروژه‌های عمرانی به ویژه در حوزه آموزشی و سلامت نیز در جزایر و مناطق دور افتاده هرمزگان حضوری تاثیرگذار داشته است.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدارترین ها