mfnews.ir

انتشار: ۱۳:۵۴ - ۰۶ آبان ۱۳۹۶
کد خبر : ۱۰۶۶۴
تعداد بازدید: ۱۸۹۱
خسرو مختاری معاون برنامه ریزی و توسعه اقتصادی بنیاد مستضعفان:
مختاری به استقبال شرکت ها و موسسات آفریقای جنوبی، اوگاندا و نیجر برای سرمایه گذاری ایران در این کشورها اشاره کرد و افزود: علاقه مندی فراوان و استقبال خوب از سرمایه گذاران ایرانی می تواند ایجاد فرصتی برای شرکت های ایرانی باشد.

معاون برنامه ریزی و توسعه اقتصادی بنیاد مستضعفان تاکید کرد: دکترین سرمایه گذاری و توسعه سرمایه گذاری جمهوری اسلامی ایران یک سویه نیست.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بنیاد مستضعفان ، معاون برنامه ریزی و توسعه اقتصادی بنیاد مستضعفان با تشریح دستاوردهای سفر به سه کشور آفریقای جنوبی، اوگاندا و نیجر اظهار کرد: این سفر در جهت توسعه صادرات و سیاست های اقتصاد مقاومتی و افزایش ظرفیت های تولید و حمایت از تولید داخلی انجام شد.

مختاری یادآور شد: در دیدار با مسوولان شرکت ها و موسسات آفریقایی زمینه های توسعه همکاری با شرکت های ایرانی مورد بررسی قرار گرفت.

معاون بنیاد مستضعفان در پاسخ به این سوال که مشکلات بانکی موجود بین ایران و دیگر کشورها تا چه میزان بر سرمایه گذاری ایران در آفریقا تاثیر گذاشته است؟ گفت: ما نیازهایی در کشور داریم که عملا واردات آنها از طریق صادرات پایاپای انجام می شود و نیازی به سیستم بانکی ندارد، البته ممکن است این کار زمان بر باشد اما زمانی که عملیاتی شد، بسیار پایدار خواهد بود.

مختاری همچنین به استقبال شرکت ها و موسسات آفریقای جنوبی، اوگاندا و نیجر برای سرمایه گذاری ایران در این کشورها اشاره کرد و افزود: علاقه مندی فراوان و استقبال خوب از سرمایه گذاران ایرانی می تواند ایجاد فرصتی برای شرکت های ایرانی باشد.وی گفت: ما بسیار امیدوار هستیم که بتوانیم مشارکت های فراسرزمینی برای سرمایه گذاری در کشورهای آفریقایی را با هم دنبال کنیم.

معاون برنامه ریزی و توسعه اقتصادی بنیاد مستضعفان یکی از دستاوردهای خوب این سفر را آشنایی با شرکت های علاقه مند به سرمایه گذاری ایران و شرکت های دانش بنیان و توانمند عنوان کرد.

خسرو مختاری معاون برنامه ریزی و توسعه اقتصادی بنیاد مستضعفان و یکی از اعضای هیات عالیرتبه اقتصادی و تجاری همراه محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه در سفر دوره ای به کشورهای آفریقای جنوبی، اوگاندا و نیجر در جمع خبرنگاران افزود:بنیاد مستضعفان یکشنبه آینده قرارداد نهایی مشارکت در ایجاد یک گاوداری صنعتی با فناوری گاو هولشتاین ایرانی را در آفریقای جنوبی عملیاتی می کند.

وی یادآور شد: امضای این قرارداد براساس مطالعات انجام شده بنیاد مستضعفان و گزارش نهایی این بنیاد انجام می شود.


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدارترین ها