mfnews.ir

انتشار: ۱۸:۱۳ - ۰۷ آبان ۱۳۹۶
کد خبر : ۱۰۶۶۹
تعداد بازدید: ۲۲۸۰
بنياد مستضعفان براي جلوگيري از گسترش آلاينده هاي هوا، گلخانه اي در ميدان آرژانتين ايجاد کرد که اين گلخانه توليد گل مي کند.
بنياد مستضعفان براي جلوگيري از گسترش آلاينده هاي هوا، گلخانه اي در ميدان آرژانتين ايجاد کرد که اين گلخانه توليد گل مي کند. 


معاون باغباني وزارت جهاد کشاورزي با بيان اينکه امروزه کشاورزي شهري به يک کسب و کار پر رونق در دنيا تبديل شده است، خواستار توجه ويژه شهرداري تهران به اين بخش شد.

محمد علي طهماسبي، در بيست و سومين دوره نمايشگاه مطبوعات و ، با اشاره به لزوم توجه شهرداري به بحث کشاورزي شهري، گفت: امروزه کشاورزي شهري به يک کسب و کار و حرفه پر رونق در دنيا تبديل شده است، دليل به وجود آمدن آن هم خستگي مردم از نداشتن طبيعت سالم است.

وي ضمن بيان اينکه دليل تبديل شدن کشاورزي شهري به يک کسب و کار پر رونق، وجود آلاينده هاي موجود در هوا به خصوص گاز co2 است، اظهار کرد: کشورهاي مختلف براي تحقق بخشيدن به بحث کشاورزي شهري، علاوه بر طراحي فضاي سبز، اقداماتي مانند ايجاد گلخانه ها در شهرها را مورد توجه قرار داده اند، دليل آن هم اين است که تنها کارخانه اي که کربن جذب مي کند برگ هاي سبز هستند و اين موضوع به گسترش اکسيژن کمک مي کند، به همين دليل نيز بنياد مستضعفان براي جلوگيري از گسترش آلاينده هاي هوا، گلخانه اي در ميدان آرژانتين ايجاد کرد که اين گلخانه توليد گل مي کند. 

معاون باغباني وزارت جهاد کشاورزي هم چنين اظهار کرد: در ساير کشورهاي دنيا نيز شهرداري ها بخشي از پارک ها و اراضي شهري را به مردم اختصاص مي دهند تا در آن مناطق گياه بکارند، با خاک بازي کنند و با طبيعت مانوس شوند تا از نظر رواني به آرامش برسند.

وي اذعان کرد: شهرداري تهران نيز مي تواند در اين زمينه، به وسيله کمک به ايجاد گلخانه هاي خانگي يا گلخانه هايي که در پشت بام خانه ها وجود دارند، به گسترش کشاورزي شهري و متعاقب آن به سلامت روان و آرامش شهروندان کمک کند. در کشور ايتاليا براي کاهش co2 هوا، شهرداري عوارض شهرونداني که فضاي سبز و گل و گياهان زينتي ايجاد مي کنند را کاهش مي دهد و به اين طريق مردم را براي کمک به گسترش کشاورزي شهري تشويق مي کند، شهرداري تهران نيز مي تواند به اين طريق و به وسيله ساير راهکارها، به سمت گسترش کشاورزي شهري پيش برود.

طهماسبي در پايان خاطرنشان کرد: ما اخيرا نامه اي براي دکتر نجفي نوشتيم و در بخشي از آن نامه خواستار رونق کشاورزي شهري به وسيله اختصاص نمايشگاه ها، فروشگاه هاي متعدد و احداث پارک ها به اين بخش شديم، زيرا کشاورزي شهري مي تواند نقش بسزايي در افزايش سلامت روان شهروندان داشته باشد./خبرگزاري آريا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدارترین ها