mfnews.ir

انتشار: ۰۹:۴۵ - ۰۹ آبان ۱۳۹۶
کد خبر : ۱۰۶۷۲
تعداد بازدید: ۱۷۶۵
امسال با همکاری بانک سینا، بنیاد مستضعفان، معاونت مناطق محروم و روستایی ریاست جمهوری، 500 میلیارد ریال برای توسعه روستاهای استان خراسان رضوی اختصاص یافته که تاکنون 380 میلیارد ریال از این مبلغ در قالب اجرای طرح و پروژه در روستاها هزینه شده است.

ایجاد 20 هزار فرصت شغلی در قالب طرح ملی الگوی توسعه مشاغل خانگی در خراسان رضوی پیش بینی شده است

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز خراسان رضوی، استاندار خراسان رضوی در نشست ستاد اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال شهرستان فریمان گفت:  امسال با همکاری بانک سینا، بنیاد مستضعفان، معاونت مناطق محروم و روستایی ریاست جمهوری، 500 میلیارد ریال برای توسعه روستاهای استان خراسان رضوی اختصاص یافته که تاکنون 380 میلیارد ریال از این مبلغ در قالب اجرای طرح و پروژه در روستاها هزینه شده است.

رشیدیان گفت: با همکاری نهادهای دولتی و خصوصی طی سالهای اخیر اقدامات خوبی برای اشتغالزایی در بخش های مختلف استان خراسان رضوی انجام شده است.

وی افزود: جمعیت جویندگان کار به ویژه قشر تحصیل کرده در استان خراسان رضوی قابل توجه است که باید از طریق طرحهایی مانند الگوی توسعه مشاغل خانگی، اشتغالزایی را گسترش داد.

علیرضا رشیدیان با اشاره به اجرای طرح ملی الگوی توسعه مشاغل خانگی در هشت استان کشور که از مشهد آغاز شد، اظهار کرد: اجرای این طرح بویژه با بهره گیری از ظرفیت های علمی و فناوری در تکمیل زنجیره تولید و اشتغال خراسان رضوی بسیار موثر است.

رشیدیان کاهش نرخ بیکاری استان در سه ماه اخیر از 14.3 به 10.1 درصد، کاهش 2 درصدی جویندگان کار در تابستان امسال و ایجاد 180 هزار فرصت شغلی جدید در استان را از جمله دستاوردها در این زمینه عنوان کرد.

وی بر لزوم استفاده از ظرفیت تعاونی ها به عنوان گسترده ترین شبکه اقتصادی کشور در راستای رونق تولید و اشتغال تاکید کرد و افزود: یکی از ضعف ها در این حوزه عدم شبکه سازی در بخش های مختلف تعاونی اعم از خدماتی، کشاورزی، مسکن و تجارت است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدارترین ها