mfnews.ir

انتشار: ۱۴:۳۳ - ۰۷ آذر ۱۳۹۶
کد خبر : ۱۰۷۳۳
تعداد بازدید: ۲۳۴۰
مجمع عمومی عادی سالانه بانک سینا (نوبت دوم ) با حضور اکثریت قاطع سهامداران در محل هتل پارسیان انقلاب تهران برگزار شد.
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی بنیاد مستضعفان؛ مدیرعامل بانک طی سخنانی با تشریح اقدامات انجام شده در سال 95 گفت: بهبود فرایندها و تغییر در ترکیب سپرده ها به سمت سپرده های ارزان قیمت، از عمده فعالیت های این بانک بوده و با اجرای برنامه ها و سیاست های مناسب و معرفی محصولات توسعه ای جدید به ویژه در بخش خدمات غیرمشاع عملکرد مطلوبی را طی سال یاد شده داشته به طوری که تعهدات بابت اعتبارات اسنادی در سال 95 نسبت به سال 94 از رشد 2006 درصد و تعهدات بابت ضمانت نامه ها نیز از رشد 89 درصد برخوردار شده است. کارمزدهای دریافتی بانک نیز از رشد 17 درصدی برخوردار شده است.


مدیرعامل بانک سینا خاطرنشان کرد: مانده سپرده های قرض الحسنه پس انداز این بانک که تا پایان سال 93 صفر بوده، با تمهیدات اندیشیده شده طی دو ساله اخیر رشد جهشی داشته و در پایان مهر 96 به بیش از 499 میلیارد رسیده که تاکنون تعداد 4746 نفر بالغ بر 498 میلیارد ریال از این تسهیلات بهره مند شده اند.
وی افزود: در سال 95 با توجه به نامگذاری سال به نام اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل، این بانک نسبت به هدایت تسهیلات بازرگانی و خدمات به بخش های صنعت، معدن و کشاورزی اقدام نمود به طوری که در این حوزه رشد 34 درصدی مانده تسهیلات اعطایی را نسبت به سال مالی قبل از آن شاهد هستیم.

وی همچنین گسترش فعالیت های بین المللی را از دیگر اقدامات این بانک در سال مالی 95 اعلام کرد و گفت: به منظور احداث شعبه بانک در مونیخ آلمان و تطبیق با استانداردهای بانکداری بین الملل، با شرکت KPMG قرارداد همکاری امضا شد که پیشرفت های خوبی در این زمینه صورت گرفته ضمن آنکه حسابهای این بانک در بانک های خارجی به 13 کشور رسیده و با 25 بانک در 20 کشور رابطه کارگزاری برقرار شده است.

وی در پایان از اعتماد خانواده بزرگ مشتریان و حمایت سهامداران قدردانی کرد و تلاش همکاران و مدیران بانک را ستود و ابراز امیدواری کرد با تداوم این تلاش ها و ارائه برنامه های پیشبردی، زمینه رضایت بیش از پیش سهامداران فراهم گردد.

در این جلسه پس از قرائت گزارش فعالیت هیأت مدیره و گزارش حسابرس مستقل و بازرس قانونی برای سال مالی 95، نسبت به تصویب صورت های مالی سال منتهی به 30 اسفند 95 اقدام و مقرر شد مبلغ 96 ریال به ازاء هر سهم با توجه به ثبت سرمایه 10 هزار میلیارد ریالی بانک سینا پرداخت گردد.

در ادامه سازمان حسابرسی به عنوان حسابرس مستقل و بازرس قانونی برای سال مالی منتهی به 29 اسفند 96 و روزنامه های اطلاعات و دنیای اقتصاد به عنوان روزنامه کثیرالانتشار جهت درج آگهی های بانک انتخاب شدند.

برخی مطالب منتشر شده در گزارش مجمع عمومی بانک سینا عبارتند از:

* کاهش بهای تمام شده بانک نسبت به سال گذشته کاهش داشته ؛ پرداختن به تولید به جای تسهیلات بازرگانی، انعقاد قرارداد عاملیت و کاهش مطالبات غیرجاری از جمله اقدامات بانک در سال ۹۵ محسوب می شود.

*برنامه های آتی بانک سینا شامل راه اندازی باشگاه مشتریان، ارزیابی متوازن، راه اندازی نرم افزار جامع عملیات، اجرای پروژه ICTMP و اجرای پروژه هوش تجاری است. همچنین تا پایان سال جاری شعبه آلمان بانک افتتاح خواهد شد. بانک سینا توانسته با ۱۳ کشور اقدام به گشایش اعتبار کند.

*عمده دلیل کاهش درآمد بانک در سال ۹۵ به کاهش نرخ تسهیلات مربوط است. هزینه سود سپرده ها کاهش داشته است. همچنین نسبت کفایت سرمایه بانک به ۱۰ درصد کاهش یافته و در سال های آتی این کاهش ادامه خواهد داشت.

*بانک سینا در نظر دارد تا با توجه به کاهش درآمدهای بانک از محل سود سپرده ، به درآمدهای مشاع روی آورد.بانک توانسته ۸۰ درصد از بودجه شش ماهه را محقق سازد.شرکت مالی سرمایه گذاری سینا که در اختیار بنیاد مستضعفان است با رفع مسایلی از جمله افزایش سرمایه کم کم وارد بازار سرمایه خواهد شد.

*بانک سینا در تلاش است تا با یک سهامدار سوئیسی وارد انعقاد قرارداد شود، این بانک حدود ۶ ماه است که در این خصوص مذاکره می کند تا در راستای قوانین کشور این مهم اجرایی شود.
«وسینا» در تلاش است تا دارایی های غیرمولد خود را به مولد تبدیل کند در همین راستا اقدام به فروش بخشی از بلوک توسعه اعتماد مبین خواهد کرد. این بانک همچنین در نظر دارد تا اقدام به افزایش سرمایه نماید.این موضوعات توسط سهامدار عمده دنبال می شود.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدارترین ها