mfnews.ir

انتشار: ۱۱:۱۱ - ۱۴ آذر ۱۳۹۶
کد خبر : ۱۰۷۵۰
تعداد بازدید: ۱۷۳۱
تفاهم نامه ای با معاونت توسعه روستایی ریاست جمهوری و بنیاد مستضعفان منعقد شد که بر این اساس از 18 درصد سود وام بانکی، پنج درصد نهاد ریاست جمهوری و پنج درصد بنیاد مستضعفان( بانک سینا) تقبل کرده است.
مدیرکل دفتر امور روستایی استانداری خراسان شمالی با بیان اینکه باید در استان اشتغال پردرآمد و با سود بالا ایجاد کنیم، گفت: هم اکنون 300 میلیارد ریال تسهیلات با نرخ 8درصد برای اشتغال و تولید ارائه می شود.
 

به گزارش ایرنا عبدالله قدرتی روز دوشنبه در جلسه واحدهای پذیرایی و اقامتی در سفره خانه سنتی امیرخانلو اظهارکرد: تفاهم نامه ای با معاونت توسعه روستایی ریاست جمهوری و بنیاد مستضعفان منعقد شد که بر این اساس از 18 درصد سود وام بانکی، پنج درصد نهاد ریاست جمهوری و پنج درصد بنیاد مستضعفان( بانک سینا) تقبل کرده است.

وی گفت: هدف ما این است که این وام را به متقاضیان اعطا کنیم که در این زمینه هم به هتل داریوش که به روستای کلاغ آشیان متصل است، پیشنهاد کردیم که با اخذ این وام اشتغال مردم آن روستا را ایجاد کند.

وی بیان کرد: مبلغ یک و نیم میلیارد دلار نیز از محل صندوق توسعه ملی برای حوزه خدمات، کشاورزی و گردشگری اختصاص یافته که سهم خراسان شمالی 2 هزار میلیارد ریال است و بزودی به دست می رسد.

قدرتی اظهارکرد: این مبلغ تسهیلات در روستاهای مرزی با نرخ 4درصد و در روستاهای غیر مرزی با نرخ سود 6 درصد است.

وی در ادامه گفت: ما در حوزه اشتغال خیلی دغدغه داریم ، اگر در خراسان شمالی مزیتی برای کار وجود دارد، آن هم در صنعت گردشگری است.

وی بیان کرد: حوزه کشاورزی و صنعت مدعی هستند که بخش پر اشتغال هستند و آینده، در حوزه صنعت و کشاورزی است اما به عقیده بنده، آینده تمام دنیا و این استان در حوزه گردشگری است.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: