mfnews.ir

انتشار: ۱۸:۲۳ - ۱۹ آذر ۱۳۹۶
کد خبر : ۱۰۷۵۲
تعداد بازدید: ۱۶۹۹
پروژه سد سرنی نمونه‌اي از اقتصاد مقاومتی است که رهبر معظم انقلاب اسلامي به آن اشاره داشتند که تهدید را به فرصت تبدیل می‌کند و موجب امنیت بخشی منطقه از لحاظ تامین آب شرب و غنی‌سازی سفره‌های آب زیر زمینی می‌شود.
استاندار هرمزگان به همراه رئیس بنیاد مستضعفان و نماینده مردم شرق هرمزگان در مجلس شورای اسلامی از روند احداث پروژه سد سرنی در شهرستان ميناب بازديد كرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بنیاد مستضعفان به نقل از روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر فریدون همتی در نشست بررسی روند پیشرفت احداث پروژه سد سرنی در شهرستان ميناب كه با حضور محمد سعیدی‌کیا رئیس بنیاد مستضعفان و حجت‌الاسلام ذوالقدر نماینده مردم شرق هرمزگان در مجلس شورای اسلامی برگزار شد، اظهار داشت: پروژه سد سرنی نمونه‌اي از اقتصاد مقاومتی است که رهبر معظم انقلاب اسلامي به آن اشاره داشتند که تهدید را به فرصت تبدیل می‌کند و موجب امنیت بخشی منطقه از لحاظ تامین آب شرب و غنی‌سازی سفره‌های آب زیر زمینی می‌شود.

استاندار هرمزگان گفت: پروژه سد سرنی در شهرستان ميناب موجب امنیت بخشی منطقه از لحاظ تامین آب شرب و غنی‌سازی سفره‌های آب زیر زمینی می‌شود.

وي ادامه داد: در آینده نزدیک تامین آب شرب شهرها در هرمزگان از طریق آب‌شیرین کن‌ها صورت خواهد گرفت و باید به گونه‌ای در پروژه‌های احداث سد برنامه‌ریزی كنيم تا بتوان از آب سدها برای بخش کشاورزی استفاده کرد.

استاندار هرمزگان با تاكيد بر اينكه باید بخش کشاورزی در اولویت قرار گیرد، افزود: به دلیل کمبود آب مردم و كشاورزان شهرستان میناب متحمل خسارت‌هاي زیادی شده‌اند که با تكميل سد سرنی امیدواریم بتوان از تکرار خسارت‌های کشاورزان در آینده جلوگیری کرد.

همتي تصريح كرد: خشکسالی و بحران کمبود آب خسارت‌هاي زیست محیطی بزرگی به دشت میناب وارد کرده که امیدواريم با مهار سیلاب‌ها در پشت سد سرنی بتوان از افزایش اين خسارت‌ها جلوگیری كرد و تا حدود زيادي آسیب‌های پیرامون آن التیام‌ یابد.

وي بيان داشت: باید روند پیشرفت پروژه سد سرنی با ضرب آهنگ کنونی ادامه یابد تا طبق زمان بندی در سه ماه اول سال آینده آبگیری اين سد آغاز شود.

استاندار هرمزگان خاطرنشان كرد: پیگیر مطالبات عقب مانده پیمانکار پروژه سد سرنی خواهم بود و از توان خود برای به نتیجه رسیدن این پروژه استفاده خواهم کرد.


سد سرنی در ۳۵ کیلومتری شهرستان میناب قرار دارد و در سال ۹۴ كلنگ احداث آن بر زمین خورد و طبق زمانبندی صورت گرفته تا خرداد ماه سال ۹۷ به بهره‌برداری خواهد رسید.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدارترین ها