mfnews.ir

انتشار: ۱۵:۵۴ - ۲۰ آذر ۱۳۹۶
کد خبر : ۱۰۷۵۶
تعداد بازدید: ۱۷۸۰
پروژه واحد تولید آلومینیوم در راستای در راستای محرومیت زدایی و افزایش کیفیت زندگی ساکنان مناطق محروم کشور ایجاد خواهد شد.
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی بنیاد مستضعفان؛ سید عباس حسینی مدیر عامل شرکت آلومینیوم کاوه خوزستان با اعلام این خبر، افزود: این پروژه در راستای اهداف عالی بنیاد مستضعفان در راستای محرومیت زدایی و افزایش کیفیت زندگی ساکنان مناطق محروم کشور، در زمینی به مساحت 80 هکتار در محدوده شهرک صنعتی شماره ٢مسجد سلیمان ايجاد شده‌است.

وی تصریح‌کرد: ارزش سرمايه گذاري اين طرح بالغ بر سه هزار و ٦٣٠ ميليارد ريال است كه با وجود شرایط معمول پروژه‌های کشور، شرکت گسترش صنایع معدنی کاوه پارس موفق شد، مجموعه صنعتی آلومینیوم کاوه خوزستان را در زمان تعیین شده به اتمام رسانده و آماده بهره‌برداری نماید. 

حسینی با اشاره به اینکه اين مجموعه با دارا بودن امكانات و تجهيزات توانمند شرايط خاص توليد را فراهم كرده توضيح داد: شرکت آلومینیوم کاوه خوزستان با استفاده از پنج پرس منحصربفرد جمعا به ظرفيت ١١ هزار تن كه توانايي توليد انواع مقاطع ساختماني ، صنعتي ، عمومي و آلياژي تا مقطع ٥٠٠ ميليمتر را دارد شروع بكار كرده است. وی ادامه داد: یکی از دستاوردهای مهم شرکت گسترش صنایع معدنی کاوه پارس استفاده از تكنولوژي روز دنيا به منظور رفع نياز و انتظارات مشتريان و ايجاد تنوع توليد با راه اندازي يك واحد قالب سازي ، واحد عمليات حرارتي ، واحد كار سرد و همچنين واحد خط رنگ الكترواستاتيك  مجهز است. مدیر عامل شرکت آلومینیوم کاوه خوزستان با بیان اینکه این پروژه در سال 1394 آغاز به کار کرده‌است، اظهار داشت: این پروژه بخشی از برنامه‌های شرکت گسترش صنایع معدنی کاوه پارس در صنعت آلومينيوم است و پروژه بعدی که در همین منطقه انجام خواهد شد پروژه تولید بیلت و آلیاژ آلومينيومي است. 

وی با بیان اینکه براي احداث اين كارخانه بيش از ١٠٠ هزار متر خاكبرداري ، ٥٥ هزار متر مكعب خاك ريزي، ٣٥ هزار مترمكعب بتن ريزي انجام شده افزود: براي ساخت فضاي كارخانه نيز بيش از ۲۰۰ هزار و ٣٠٠ تن اسكلت فلزي ساخته و نصب شده است. حسینی خاطر نشان کرد: استاندار ، نماينده ولي فقيه در استان خوزستان، ائمه جمعه، فرماندار و دیگر مسؤلان محلي و همچنین مردم منطقه امید و اعتماد ویژه‌ای به اين مجموعه پیدا کرده‌اند، که این مهم نتیجه تلاش‌های بی وقفه و شبانه روزی تمامی پرسنل است، که موجب شده این پروژه به عنوان طرح نمونه صنعتی استان خوزستان انتخاب و معرفي شود. وی با اشاره به اینکه عملکرد خوب این پروژه موجب نزدیکی و همبستگی بیشتر مردم منطقه و بنیاد شده تا در کنار هم برای رفع محرومیت از منطقه و سربلندی کشور تلاش کنند، ادامه‌ داد: یکی دیگر از دستاورد های پروژه ایجاد ١٢٩شغل مستقیم و ٥٢٠ شغل غیرمستقیم در فاز اول است كه ٩٧ درصد از نيروهاي بكار گرفته شده از جوانان متخصص بومي هستند و علاوه برآن باتوجه به فراهم شدن شرایط ایجاد صنایع پایین دستی می‌تواند به ایجاد اشتغال بیشتر منتهی شود. 

وی در پایان به پروژه بیلت‌سازی به عنوان پروژه بعدی شرکت اشاره کرد و توضیح‌ داد: در حال حاضر این پروژه در مرحله دریافت اعتبارات (ال سی) است، که بزودي گشايش اعتبار خواهد شد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدارترین ها