mfnews.ir

انتشار: ۰۹:۳۹ - ۰۶ دی ۱۳۹۶
کد خبر : ۱۰۷۸۴
تعداد بازدید: ۲۲۵۹
محمد عباسی مطرح کرد؛
عضو هیئت امنای بنیاد مستضعفان با بیان اینکه رویکرد توجه به مردم در بنیاد قوت گرفته است،گفت: از جمله رویکردهای بنیاد مستضعفان ایجاد اشتغال و محرومیت‌زدایی است.
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی بنیاد مستضعفان به نقل از تسنیم؛ محمد عباسی در دیدار با نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی اظهار داشت: بنیاد مستضعفان سازمانی اقتصادی اجتماعی تعریف شده است که در چند سال اخیر حمایت‌های اجتماعی مطلوبی از مردم داشته است.

وی افزود: یکی از رویکردهایی که در بنیاد مستضعفان شکل گرفته محرومیت زدایی و ایجاد اشتغال است که این رویکرد چند سالی است که در بنیاد مستضعفان شکل گرفته است و رویکرد توجه به مردم از دیگر رویکردهایی است که در بنیاد مستضعفان پیگیری می‌شود تا فقر وگرفتاری مردم کمتر شود.

عباسی با بیان اینکه در بنیاد مستضعفان تلاش شده تا مردم را در قالب یک تشکل اجتماعی مانند تعاونی شکل دهیم، افزود: تلاش ما از تعاونی در قالب تعاونی که برای مسکن ایجاد می‌شود نیست بلکه هدف تعاونی است که بتواند مردم را توانمند کند.

وی بیان کرد: بنیاد مستضعفان در استان‌های مختلف امکانات زیادی دارد اما اگر به عنوان مثال زمین فقط بدهیم، عده ای دیگر هم مطالبه می‌کنند که در این راستا باید حساب کتابی باشد که برخی نقاط را شناسایی کردیم که یکی از آن نقاط در شهرستان زیرکوه یکی از روستاهای مرزی بود که بنیاد آنجا 380 هکتار زمین دارد که برنامه داریم اگر مقداری به مردم واگذار و به مبلغی کارشناسی در اختیار گذاشته شود و موسسه مطهری هم در کنار مردم باشد این اقدام می‌تواند مانع مهاجرت به شهرها شود.

عضو هیئت امنای بنیاد مستضعفان کشور گفت: امکانات موجود بنیاد در استان‌ها شناسایی شده و رابطه خدمت کردن به مردم بامشارکت کردن و کاهش جرائم همراه است که بنیاد رویکردهایی که رهبری تاکید دارند در پیش گرفته تا برای محرومیت زدایی در کشور گام بردارد.

عباسی خطاب به آیت الله عبادی افزود: شما با حضور خود در استان خراسان جنوبی بنیاد را کمک کنید و با رهنمودهای خود در جهت پیشرفت کار مارا یاری رسانید.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدارترین ها