mfnews.ir

انتشار: ۱۵:۳۷ - ۰۹ دی ۱۳۹۶
کد خبر : ۱۰۷۸۷
تعداد بازدید: ۲۳۴۹
نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه شهرکرد با حضور در کارخانه نساجی حجاب شهرکرد، تنها تولیدکننده چادرمشکی در کشور از نزدیک درجریان اقدامات و فعالیت‌های این مجموعه قرار گرفتند.
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی بنیاد مستضعفان؛ حجت الاسلام و المسلمین نکونام در این بازدید از بخش‌های مختلف کارخانه از جمله خط تولید مواد اولیه، بافندگی، شستشو، رنگرزی، و چاپ و تکمیل پارچه، کنترل کیفیت و ماشین آلات تخصصی خط آماده سازی و بسته بندی چادر دیدن کردند.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شهرکرد در حاشیه بازدید از کارخانه چادر حجاب شهرکرد گفت: این کارخانه برای استان و کشور افتخار و یک مجموعه بالنده است که متاسفانه همانند دیگر داشته‌های درون استان و کشور قدرش را نمی‌دانیم.


حجت الاسلام و المسلمین نکونام خاطرنشان کرد: در حال حاضر کیفیت تولیدات که در این مجموعه تولید و عرضه می شود با آنچه که در بازار و در مرئی و منظرعموم جامعه کم و بیش رصد کردیم نه تنها برابری می کرده بلکه در یک حد از کیفیت بالاتری برخوردار است.

امام جمعه شهرکرد با انتقاد از تغییر مارک چادرهای کارخانه حجاب شهرکرد به مارک‌های خارجی و عرضه آن در بازارهای داخلی و خارجی توسط افراد بیمار و سودجو تصریح کرد: متاسفانه به لحاظ اینکه معمولا نگاه‌ها به بیرون است این تولیدات با کیفیت خودمان را نیز یک عده‌ای مارکشان را عوض می‌کنند و مارکهای دیگر همچون کره‌ای بر این‌ها می‌گذارند و به بازار عرضه می‌کنند که این واقعا یک بیماری است و باید درمان شود.

حجت الاسلام و المسلمین نکونام تصریح کرد: الحمدالله بیش از ۴۰۰ نفر نیرو در یک مجموعه‌ای این چنینی در کشور و استان ما مشغول به فعالیت هستند که تولیدات قابل توجهی را تولید و روانه بازار می‌کنند.

نماینده ولی فقیه در استان با تاکید بر اینکه تولید چادر مشکی در استان ظرفیت بسیار ارزشمندی است که باید حمایت شود اظهار کرد: راه اندازی و آغاز به کار مجدد این مجموعه به لطف الهی یکی از حمایت‌های بسیار مهم و اساسی بود و اکنون پس از راه اندازی مجدد این مجموعه باید در بخش‌های عرضه و مصرف تولیدات این مجموعه مورد حمایت جدی مردم و مسئولان قرار گیرد.

امام جمعه شهرکرد عرضه مناسب تولیدات از سوی کارخانه و حمایت مسئولان و دستگاه‌های مختلف را نکته بسیار مهم برای رونق محصولات این کارخانه دانست و گفت: هم این تولیدات باید به خوبی از سوی متولیان این کارخانه به جامعه عرضه شوند و هم نهادهای کشور و دستگاه‌های مختلف باید از تولیدات این مجموعه استفاده کنند و نگذارند این مجموعه‌های خوب که در کشور وجود دارد احیانا با مشکل رکود و امثال این‌ها مواجه شوند.

حجت الاسلام و المسلمین نکونام خاطرنشان کرد: این مجموعه جزء سرمایه گذاری‌های بنیاد مستضعفان است و قطعا از ناحیه این بنیاد نیز آمادگی توسعه آن وجود دارد که اگر از این ظرفیت‌ها به خوبی استفاده و حمایت شوند قطعا امکان توسعه بیشتر این مجموعه و بکارگیری بیشتر نیروی انسانی نیز وجود دارد.

امام جمعه شهرکرد ادامه داد: امروز توفیقی بود که از مجموعه ارزشمند بازدید کنیم تا بلکه بتوانیم بعضی نهادها که می‌توانند در این جهت سهیم باشند را گسیل دهیم و زمینه‌ای فراهم شود تا تولیدات اینجا را بخرند و یک مقداری این مجموعه قوت بیش از پیش خود را پیدا کند.

نماینده ولی فقیه در استان عنوان کرد: قطعا نهادها و دستگاه‌های بسیاری در کشور و استان برای پرسنل خود و جامعه نیازمند این گونه تولیدات هستند که لازم است از این تولیدات خوب کشور که به آن هم نیاز دارند، استفاده کنند.

امام جمعه شهرکرد چادر مشکی را یکی از نیازهای مهم امروز بانوان دانست و گفت: حجاب جای خودش را امروز به خوبی در جامعه باز کرده است و چادر هم به عنوان یک حجاب کامل یکی از ضرورت‌های مهم است که این مسئله نیز به خوبی در کشور جا افتاده است و باید از این ظرفیت در راستای معرفی و عرضه تولید چادرهای این کارخانه به بانوان نیز استفاده کرد.

حجت الاسلام و المسلمین نکونام اظهار کرد: الحمدالله بانوان متدینین ما از چادر به خوبی استقبال می کنند و جا دارد متولیان امر نیز بَر روی عرضه محصولات این مجموعه کار کنند تا اقشار مختلف مردم و نهادها و دستگاه ها و به ویژه بانوان از این چادرها خریدار و استفاده کنند.

نماینده ولی فقیه در استان در پایان افزود:ما نیز به نوبه خودمان در معرفی و جذب جامعه و نهادها و دستگاه ها برای استفاده از محصولات این مجموعه تلاش خواهیم کرد تا این کارخانه نقش خود را در جامعه را به خوبی ایفا کند. 
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدارترین ها