mfnews.ir

انتشار: ۱۳:۴۵ - ۱۲ دی ۱۳۹۶
کد خبر : ۱۰۷۹۱
تعداد بازدید: ۳۵۳۸
رئیس بنیاد مستضعفان :
محمد سعیدی‌کیا رئیس بنیاد مستضعفان در اولین مرحله مسابقه ایده‌های برتر بازتعریف پلاسکو، اظهار کرد: معتقد هستیم با حادثه پلاسکو یک ارزش بزرگ شهری را از دست داده‌ایم که باید یک ارزش جدید بهتر جایگزین ارزش از دست رفته شود.
در مراسمی با حضور رئیس بنیاد مستضعفان و معاون شهردار تهران از سه طرح برگزیده "مسابقه باز تعریف مجموعه پلاسکو "قدردانی شد .


به گزارش روابط عمومی بنیاد مستضعفان ، از 365 طرح ارائه شده برای بازسازی ساختمان پلاسکو در قالب مسابقه "باز تعریف مجموعه پلاسکو " ابتدا 65 طرح و در مراحل بعدی 10 طرح با انطباق بیشتر انتخاب شد و از میان طرح های نهایی شده سرانجام با رای هیات داوران چهار اثر برگزیده شد.


پس از معرفی طرح های برتر از سوی هیات داوران در مراسمی با حضور رئیس بنیاد مستضعفان و معاون شهردار تهران از سه طرح برگزیده "مسابقه باز تعریف مجموعه پلاسکو "قدردانی شد .

محمد سعیدی‌کیا رئیس بنیاد مستضعفان در اولین مرحله مسابقه ایده‌های برتر بازتعریف پلاسکو، اظهار کرد: معتقد هستیم با حادثه پلاسکو یک ارزش بزرگ شهری را از دست داده‌ایم که باید یک ارزش جدید بهتر جایگزین ارزش از دست رفته شود.

وی ادامه داد: با همین راهبرد اتاق فکر و گروه مشاوران را با صبر و حوصله و تدبیر تشکیل شد، خوشبختانه برگزاری جلسات متعدد نتایج بسیار خوبی به همراه داشت و مرحله دوم مسابقه یعنی طراحی پلاسکو به زودی برگزار خواهد شد.

رئیس بنیاد مستضعفان اضافه کرد: با این اقدام ضمن همکاری با همه سازمان‌ها و نهادهای مرتبط هر چه زودتر منجر به ایجاد جایگزینی مناسب برای ارزش از دست رفته ساختمان پلاسکو می‌شود و الگویی شایان توجه در همدلی و همکاری برای پروژه‌های کلان شهرها محسوب می‌شود.

در این مراسم همچنین مهدی حجت معاون شهرسازی و معماری شهردار تهران نیز به عوامل مهم حساسیت‌های پروژه پلاسکو از جمله قرار گرفتن در بافت تاریخی شهری‌، همجواری با مدرسه ژاندارک، ماهیت پلاسکو به عنوان قدیمی‌ترین ساختمان بلند مرتبه کشور و غیره اشاره کرد.

 حجت بیان کرد: همه حساسیت‌های موجود موجب شد تا شهرداری تهران و بنیاد مستضعفان با دقت نظر همه حساسیت‌ها با وجود همه فشارهای موجود، مذاکرات متعددی را با کارشناسان مختلف برگزار کند.

 معاون شهرسازی و معماری شهردار تهران ادامه داد:‌ در این مسیر خوشبختانه با اقدام بنیاد مستضعفان برای تخصیص پارکینگ همجوار ساختمان به مساحت 4200 متر مربع و با احتساب حقوق مکتسبه ساختمان قبلی پلاسکو موفق شدیم ضوابط سطح اشتغال و کاربری مسبوق به سابقه مجموعه تراکم دو زمین را رعایت کرده و پروانه را صادر کنیم.

وی با اشاره به همکاری بنیاد مستضعفان برای مرمت، تجهیز و هوشمندسازی پارکینگ ضلع شمالی پلاسکو برای تامین نیاز پارکینگ مجتمع پلاسکو و همچنین قول بنیاد مستضعفان برای همکاری و مشارکت در ساخت خط اتوبوس‌ LRT، افزود: خوشبختانه افزون بر اینکه توافقنامه بین بنیاد مستضعفان و شهرداری تهران مورد تأیید و امضای نماینده قوه قضاییه نیز قرار گرفت برای حفظ حریم مدرسه ژاندارک نیز همکاری و تعامل بسیار ارزنده ای بین بنیاد مستضعفان و سازمان میراث فرهنگی شکل گرفت.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدارترین ها