mfnews.ir

انتشار: ۱۲:۰۷ - ۲۰ دی ۱۳۹۶
کد خبر : ۱۰۸۰۲
تعداد بازدید: ۲۰۲۶
اختصاص وام یارانه ای بنیاد مستضعفان برای اشتغال زایی روستایی در "خمین "
فرماندار خمین گفت: 44 میلیارد ریال تسهیلات کارآفرینی و مشاغل روستایی ازطریق بانک های عامل سینا و پست بانک امسال در این شهرستان پرداخت شده است.

به گزارش پایگاه خبری بنیاد مستضعفان سید مهدی ساداتی روز سه شنبه در نشست توسعه اشتغال روستایی خمین گفت : این میزان تسهیلات به منظور اجرای 11 طرح کارآفرینی از طریق بانک سینا با پیش بینی منابع 40 میلیارد ریال و 6 طرح از طریق پست بانک با پیش بینی منابع چهار میلیارد ریال پرداخت شده است.

وی ادامه داد: ابلاغیه پنج طرح دیگر از طریق بانک سینا صادر شده که برای اجرای آن ها تسهیلات 57 میلیارد ریالی پرداخت می شود و 13 طرح دیگر نیز در حال پیگیری و تکمیل پرونده است که تسهیلات مورد تقاضا برای آن ها 65 میلیارد ریال است.

فرماندار خمین افزود: برای توسعه طرح های کارآفرینی و اشتغالزایی روستایی و نواحی صنعتی خمین هیچ گونه محدودیت مالی وجود ندارد و بسترهای لازم در برخورداری از منابع مالی فراهم است.

ساداتی با تاکید بر اینکه سهمیه تسهیلات در کارآفرینی روستایی در خمین از طریق بانک سینا 100 میلیارد ریال است، افزود: در صورتی جذب کامل این میزان منابع مالی و دریافت تقاضاهای جدید امکان تامین منابع وجود دارد.

وی افزود: طرح های کوچک اقتصادی نیاز به تسهیلات محدودتری دارند اما به سرعت وارد مدار تولید و عرضه محصول می شوند ضمن اینکه قدرت پرداخت اقساط تسهیلات نیز در این طرح ها بیشتر است.

فرماندار خمین  مهمترین بحران خمین را بیکاری بیان کرد و ادامه داد: با توسعه صنایع و طرح های کارآفرینی نرخ بیکاری در خمین در سه سال اخیر از 19 درصد به حدود 15 درصد کاهش یافته است. ساداتی گفت: با این وجود این نرخ بالای بیکاری زیبنده زادگاه امام راحل نیست و برای رفع آن باید متحد و منسجم بود.

 

 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدارترین ها