mfnews.ir

انتشار: ۱۸:۲۷ - ۲۷ دی ۱۳۹۶
کد خبر : ۱۰۸۱۶
تعداد بازدید: ۲۶۳۷
نتیجه همکاری دولت و بنیاد مستضعفان در یک منطقه محروم :
فرماندار چالدران:یکی از مهمترین اقدامات انجام شده در راستای محرومیت زدایی از چهره چالدران، سرمایه گذاری بنیاد علوی و بنیاد مستضعفان با همراهی دولت در این شهرستان به ویژه در حوزه اشتغال است.

فرماندار چالدران گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از 660 میلیارد ریال اعتبار عمرانی در بخش های مختلف از جمله عمران شهری، عمران روستایی، آموزش و پرورش، گردشگری و کشاورزی این شهرستان هزینه شده است.

 

به گزارش پایگاه خبری بنیاد مستضعفان به نقل از ایرنا کریم حسین زاده روز چهارشنبه در هفتمین جلسه شورای اداری چالدران با اعلام خبر فوق توضیح داد : این اعتبارات از مجموع اعتبارات اختصاصی ملی، استانی و منابع داخلی در حوزه های راه و امور زیربنایی، گازرسانی به ویژه در روستاها، طرح هادی، توسعه مراکز درمانی، مدرسه سازی، توسعه زیرساخت های گردشگری، احداث فضای سبز و اجرای سیستم آبیاری نوین در پایاب سد بابا احمد صرف شده است.

وی اظهار کرد: یکی از مهمترین اقدامات انجام شده در راستای محرومیت زدایی از چهره چالدران، سرمایه گذاری بنیاد علوی و بنیاد مستضعفان با همراهی دولت در این شهرستان به ویژه در حوزه اشتغال است.

 فرماندار چالدران بیان کرد: در نتیجه همکاری دولت و بنیاد مستضعفان، تسهیلات اشتغال زا در این شهرستان با کارمزد سه درصدی پرداخت می شود که می تواند بسیار کارساز باشد.

حسین زاده افزود: این تسهیلات 18 درصدی است ولی 10 درصد آن از سوی دولت، پنج درصد از سوی بنیاد علوی و تنها سه درصد از طرف مردم پرداخت می شود.

 

به گزارش ایرنا چالدران، محروم ترین شهر آذربایجان غربی و دومین شهر محروم کشور بر اساس شاخصه های استخراج شده است . به علت محرومیت این شهرستان، بنیاد علوی به نمایندگی از بنیاد مستضعفان در کنار وزارت کشور، طرح های توسعه چالدران را در دستور کار قرار داده است؛ شهرستان مرزی چالدران در شمال آذربایجان غربی قرار دارد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدارترین ها